Betonová podlaha a její klady

Mluvíme – li o betonové podlaze, nejdříve to znamená kvalitní betonovou směs, která zaručuje pevnost a trvanlivost podlah. Správně připravený beton, který je vybaven základními požadavky, je zárukou, že podlahy nevyžadují dlouhou opravu, budou neporušené a dlouho vydrží. Bez ohledu na to, jak je beton odolný, není v přírodě nic věčného a konkrétní podlahy je třeba někdy opravit.

Oprava betonové podlahy

Pokud vykazuje naše podlaha stopy drolení betonu nebo jiné závady, jakými jsou praskliny  štěrbiny, je ten pravý čas na opravu. Toto by mělo být provedeno včas, abychom nemuseli zcela měnit celou podlahu, což vyžaduje spoustu času a finančních nákladů. Opravy betonových podlah, pokud to uděláte včas, není žádný těžký úkol pro profesionální firmu. Jejich odborné zkušenosti a tipy, jak dokonale odstranit závady na podlaze jsou jistě užitečnými radami pro všechny.

Free-Photos / Pixabay

Typy poškození a příprava na opravu podlahy

Než se rozhodneme, zda zahájíme opravy průmyslových podlah nebo podlah v bytě, měli bychom vědět povahu škody a jak ji odstranit. K tomu všemu jsou zde odborní technici firem, kteří jistě vědí, jak na to, ale hlavně nám pomohou zjistit rozsah poškození s optimálním řešením. Jde zejména o různé praskliny, trhliny v betonu, ale taký výmoly a jiné nerovnosti.

Čím začít?

Základním faktem pro opravu betonových podlah je její vyčištění. Začínáme odstraňovat nečistoty a prach, tady můžeme použít vysavač a jiné prostředky. Pokud se zde objeví například plíseň, je třeba vše odstranit pomocí kovového kartáče. Musíme také odstranit starý nátěr, barvy,starý lak a mastnotu. Na to existují speciální čistící prostředky a moderní mechanické nástroje, kterými firmy disponují a mají tak skvělé pomocníky pro svou práci. Závažnou překážkou opravy mohou být armatury nebo výztužný drát používaný při betonáži, aby byly odstraněny kovové části, používají se speciální výkonné brusky nebo jiné nástroje používané pro odstraňování.

anaterate / Pixabay

Vyčištěno, co dál?

Po dokončení dokonalého vyčištění betonu můžeme pokračovat. Měli bychom ovšem postupovat podle pokynů profesionálů nebo v lepším případě necháme celou opravu betonové podlahy jen na pracovních týmech odborných firem.  Jejich profesionalita a hlavně odborné zkušenosti jsou mnohdy k nezaplacení a určitě bychom neměli ponechat nic náhodě. Dokonale opravená a zrekonstruovaná betonová podlaha se může být v závěrečné fázi natřená speciálním nátěrem, který dodá hlavně v průmyslových objektech dokonalost podlahy, můžeme ji také mít i v domácnostech a na překážku ani nebude pokládka nějaké vhodné podlahové krytiny, koberce, linolea, laminátu korku a podobně.

Jak už bylo řešeno, betonové podlahy můžeme dnes vidět zejména ve výrobních halách a jiných průmyslových objektech, ale jsou oblíbené i v domácnostech a to zejména proto, že dobře snášejí vlhko a chlad. Proto se s nimi setkáváme zejména ve sklepních prostorách, garážích a jinde. Jejich všestranné využití je tedy velkou výhodou. Mezi další kladné body bychom mohli říci, že je velmi vhodnou podlahou zejména pro podlahové vytápění a je vhodná pro jedince trpící alergiemi. Také její údržba je snadná a zvládnou ji prakticky všichni. Jen snad upozornění na betonovou podlahu, která má lakovaný nebo jinak ošetřený povrch. Tady by se v případě nevhodně zvolených čistících prostředků mohlo stát, že by tato úprava utrpěla nějaké poškození a začala se například loupat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup