stavebni a vykopove prace

Potřebujete zařídit stavební výkopové práce v úzkém prostoru? Volba správných strojů je zásadní

Výkopové práce většinou nejsou se správnou technikou žádný problém. Jak bagry, tak i rypadla jsou jednou z položek, které jsou v půjčovnách stavební techniky víceméně na denním seznamu. Jenže může přijít také moment, kdy budete naopak potřebovat pracovat sice na výkopových pracích, ale prostoru moc nemáte.

Pro takové chvíle je už výběr pracovní techniky mnohem menší, protože jsou takové požadavky většinou hlavně kvůli okolnímu prostředí, kterým mohou být domy, bazény či jiné objekty. Všechny jsou přitom při špatné manipulaci s technikou v ohrožení.

Malá, ale šikovná minirýpadla

Rypadel můžete vybírat opravdu velké množství. Většinou rypadlo od klasického bagru poznáte tak, že má jinou lžíci. Nemá tak širokou lžíci, která by umožňovala nabírat pohodlně velké množství materiálu, ale oproti tomu mají delší a užší lžíci formovanou právě přímo pro hloubení výkopů. Většinou vám ale dokáže víceméně každá půjčovna rypadel nabídnout nejen větší varianty, ale i právě minirýpadla, která jsou vhodná pro práce v komplikovaném prostředí.

Dumpery pro jednodušší manipulaci

Všechno se nemusí točit jenom kolem toho, že je potřeba dávat pozor na okolní prostředí. Kvůli sestavě podloží také může být velice důležitou proměnnou to, že nesmí opravdu těžké váhy na pozemek k pozemním pracím. V takovém případě jak pro realizaci výkopů, tak i pro případnou manipulaci poslouží nejlépe dumper půjčovna Praha. Drobné dumpery jsou stroje, které mají mnohem menší váhu a rozměry, ale zvládnou vykonat hodně nejen výkopové, ale také transferní práce.

Nakladače pro manipulace se zeminou

U některých výkopových prací se může poměrně jednoduše stát, že budete nutně potřebovat odvážet velké množství zeminy. Pokud je ještě k tomu složitá logistika, co se týče prostoru, tak je pro vás půjčovna nakladačů tou nejlepší volbou. Nakladače totiž mají větší rozměry, ale také kloubové otáčení, které je umístěné uprostřed vozidla. Díky tomu jsou tak velice schopné, co se týče manipulace na malém prostoru. A to se vám může mnohdy hodit více nežli jenom drobné rozměry.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup