Kamenný koberec

Poslední dobou dochází k rozmachu trendu v oblasti designu zahrady a bydlení. Tento trend se nazývá kamenný koberec. Jedná se o vysoce stylovou a praktickou záležitost, která se řadí k nejžádanějším úpravám interiéru a exteriéru. Co si představit pod pojmem kamenný koberec? A proč se stal natolik populární záležitostí?

Co je to kamenný koberec?

Je dobře možné, že o tomto typu pokládkového materiálu slyšíte prvně. Jedná se o typ materiálu užívaným pro povrchové úpravy přístupových cest, okolí bazénů, či jako interiérový doplněk. Princip kamenného koberce spočívá ve smíchání malých oblázků a kamínků se speciálně vyvinutým pryskyřičným materiálem, který se následně nanáší na zarovnanou plochu. První výhodou kterou je třeba zmínit je snadná aplikace tohoto na různé typy povrchů. Jednoduše se dá nanést na beton, kachle, štěrk i další materiály, bez zbytečné demolice původního materiálu.

kamenný koberec

kamenný koberec

Proč je kamenný koberec tak populární?

V první řadě je třeba zmínit značnou estetickou hodnotu, kterou kamenný koberec má. Jeho vzhled na člověka působí precizním designovým dojmem, který v sobě kloubí chladnou estetičnost a naturální přitažlivost přírodního materiálu. I přestože se jedná o materiál, primárně určený pro exteriéry, je důležité zmínit jeho čím dál častější užívání v interiérech. Díky svým charakteristickým vlastnostem se s ním můžeme setkat i na úřadech, v restauracích a jiných veřejných místech

Kromě nepopiratelné krásy materiálu se s kamennými koberci pojí i řada užitečných výhod. Jedná se o materiál s velice dobrou prodyšností vody, díky čemuž nedochází k povrchovému vytváření louží a ani nehrozí zamrzání povrchu v období zimy. Kamenné koberce se nanáší vcelku a ne postupně, díky čemuž získáte celistvý povrch beze spár. Každý, kdo měl podlahu řešenou pomocí kachlových, či betonových bloků jistě dobře ví, že nejvíc špíny se ukrývá právě ve spárách. Díky tomu je údržba kamenného koberce naprostá hračka, postačí občasné opláchnutí tlakovou hadicí.

kamenný koberec u bazénu

kamenný koberec u bazénu

Je kamenný koberec drahý?

I přestože se jedná o moderní svébytný materiál, ceny kamenného koberce zůstavají přístupné každému. Jeho ceny začínají od 300kč/m². Je třeba ovšem brát v potaz časovou úsporu spjatou s údržbou koberce, jeho dlouhou životnost (cca 15 let) a vysokou odolnost vůči klimatickým podmínkám, což z něj činí ještě levnější řešení, než kachličky či beton.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup