erpadla s výkonem do 15000l

Založte si zahradní jezírko. Zn.: Svépomocí

Sníte o tom, že si do své zahrady zakomponujete kromě ohně také další živel – vodu? Okolo nabídky zahradních jezírek ale chodíte velkým obloukem, protože se obáváte, že byste jejich instalaci nezvládli? Možná, že to není až zas tak složité, jak se na první pohled může zdát.

Co si rozmyslet před stavbou jezírka?

Především byste měli mít jasno v tom, jakou velikost a tvar zahradního jezírka chcete a můžete si dovolit nejen vzhledem ke svým finančním možnostem, ale především s ohledem na dispozici své zahrady. S využitím provázku nebo písku si vyznačte předpokládaný tvar a plochu jezírka včetně jednotlivých částí, například hluboké vody, mělké vody, prostoru s rostlinami, apod. Hloubku jámy pro jezírko počítejte alespoň o 20 cm větší než je plánovaná hladina vody. Okolo jezírka si rozvrhněte alespoň 10 cm široký mělčí okraj sloužící jako bariéra zabraňující vzlínavosti.

Základem úspěchu je kvalitně provedený výkop

Máte vše promyšleno? Konečně se můžete pustit do práce. Čeká vás dřina, která ale stojí za to. Kopání jámy pro vaše nové zahradní jezírko. Při její přípravě byste si měli především ohlídat stejnou výšku okrajů jezírka. To provedete jednoduše tak, že přes výkop položíte rovnou lať, jejíž vodorovnost budete ladit pomocí vodováhy. Praktické je taktéž ponechat v jedné části okraj jezírka trochu níže, aby při masivním dešti nepřeteklo. Z jámy odstraňte všechny ostré předměty, kameny, kořeny stromů a podobně a vysypte ji alespoň 15 cm tlustou vrstvou písku. Tu po pořádném zhutnění pokryjte ještě netkanou textilií. Teprve nyní je čas na položení jezírkové fólie. Ta by měla na každé straně alespoň o půl metru přesahovat okraj jámy a obsahovat minimum nerovností a skladů.

Konečně přichází na řadu voda

Před napouštěním jezírka, položte na jeho dno trochu písku či kamení, které zabrání vzedmutí fólie a můžete začít plnit. Až bude hluboká zóna plná vody, zastavte plnění a věnujte prostor sázení rostlin do mělčích oblastí jezírka. Až budete hotovi, doplňte vodu do celého jezírka. Chcete-li mít v jezírku fontánu, nezapomeňte na pořízení jezírkového čerpadla, které byste měli uložit pod úroveň hladiny a ideálně vypodložit například cihlou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup