zahradni lavice

Zahrada v rustikálním stylu vás zavane do časů našich babiček. A možná ještě dále

Rustikální styl v zahradě je založen na třech zásadách: půvabu, kvalitním řemeslném zpracování a využití přírodních materiálů. Tento styl nás vrací do dob našich babiček, kdy byl život jednodušší a více spjatý s přírodou. Rustikální zahrada je útočištěm před shonem moderního života, kde můžeme relaxovat a užívat si prostých radostí života.

Jak na rustikální zahradu?

Pokud si chcete vytvořit rustikální zahradu, musíte mít na paměti několik věcí. Nejprve se zaměřte na používání přírodních materiálů. Kámen, dřevo a rostliny jsou pro rustikální zahradu skvělou volbou. Také se nebojte různé prvky a materiály kombinovat. Základem rustikálního stylu je dřevo. Pokud ho doplníte kamenem, kovem nebo sklem a vše budete držet v přírodních odstínech barev, celkový venkovský příjemný dojem na sebe nenechá dlouho čekat. Rustikální styl se inspiruje přírodou a venkovskými tradicemi. Inspirujte se jimi i vy při tvorbě vaší zahrady ve stylu selského venkova. Rustikální zahrada je především o vytvoření oázy připomínající venkov minulých dob.

Co patří do venkovské rustikální zahrady?

Základem je vždy zahradní nábytek. Ten volte nejlépe dřevěný doplněný o kovové prvky. Máte-li na zahradě nízkou či vyšší zídku, nebojte si v ní odhalit některé cihly a přiznat je. Pořiďte si také proutěné koše a květináče. V zahradě ve venkovském stylu můžete použít také ratanový nábytek. Rozhodně ale volte přírodní ratan. Zahradní lavice z umělého ratanu by do tohoto stylu zahrady nezapadla. Využít můžete také krásu skleněných dveří zasazených do masivního rámu, popínavé rostliny, staré konve a podobně.

Rustikální styl je čistý

Pokud přemýšlíte nad tím, co ještě patří do rustikální zahrady a co už ne, položte si otázku, zda by si onu věc pořídila vaše babička. Pokud ano, šup s ní i do vaší zahrady. Pokud ne, pravděpodobně se nehodí do rustikálního stylu. Tento styl je o jednoduchosti a blízkosti k přírodě. Nepřehánějte to tedy s množstvím dekorací a ozdob. K vytvoření pocitu útulnosti stačí několik vybraných kousků zahradního nábytku a doplňků. Jak vidíte, vytvořit rustikální zahradu není těžké. S trochou inspirace a několika tipy můžete svou zahradu snadno proměnit v oázu klidu a odpočinku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup