Vybavení domácnosti – začínáme svítidly

Pro návrh osvětlení místnosti je důležité mít představu, jak bude pokoj uspořádán a k jakému účelu jej budete používat. Je to logické, protože v obývacím pokoji potřebujete zcela jiné osvětlení než třeba v kuchyni. Záleží samozřejmě také na velikosti pokoje a jeho dispozici.

Jak tedy postupovat při výběru osvětlení

Osvětlení v každé místnosti sestává ze svítidla a světelného zdroje, kterým je osazeno. O správném výběru žárovky se již namluvilo dost a dost a stejně se všichni na výběru neshodnou, není tedy možné poradit každému ideální zdroj světla. Navíc do každého svítidla se všechny světelné zdroje nehodí a ani není vhodné dávat do všech místností stejné světelné zdroje. Výběr svítidla je zase do značné míry otázkou vkusu.

Dining Table I

Zajisté chcete vašemu interiéru dopřát co nejvíce světla, proto si nechte spočítat, jaké svítivosti by pro konkrétní místnost měla svítidla dosáhnout v ideálním případě. Potom už nikdy nebudete mít v interiéru tmu. Nevíte-li si s tím sami rady, navštivte odborníky. Světelné studio Aulix je místem, kam si můžete přijít pro radu při výběru svítidel, vytvoří vám zde odborný návrh osvětlení a můžete zde rovnou i vybírat, k dispozici je zde více než 400 modelů klasických i luxusních svítidel, která si můžete na vlastní oči prohlédnout a vybrat si to pravé přesně pro vás.

Při výběru myslete na to, kam svítidlo vybíráte. Záleží na konkrétních proporcích vašich místností, vezměme si třeba kuchyň. Někdo v kuchyni má jídelní stůl, takže centrálním svítidlem se stává závěsný lustr nad stolem, jinde je třeba využít stropního svítidla, vždy je však třeba mít na paměti, že by svítidlo v kuchyni nemělo být příliš výrazné, dominantou kuchyně by měla zůstat kuchyňská linka. Obývací pokoj je pravým opakem, sem se naopak výrazný lustr hodí. Neváhejte a vyberte si osvětlení podle vašeho vkusu ve světelném studiu Aulix.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup