Tip na výlet do Jižních Čech – Čestice u Volyně

Neváhejte a v rámci tipů na výlet Jižní Čechy zamiřte třeba ze Strakonic na Volyni. Asi tak po 10 km zabočte doprava na Čestice, přejeďte mostek přes Volyňku, a pak už si vychutnávejte půvabnou pošumavskou krajinu, ideální na klidnou rodinnou dovolenou. Tady ještě nepůjde o vyslovené hory, ale klasické šumavské předhůří s mírně zvlněným terénem, lesy a loukami, jež oddělují poměrně rozlehlé plochy zemědělské půdy. V malebné obci Čestice u Volyně se určitě zastavte a vydejte se po modré nebo zelené turistické značce ke kapli Povýšení sv. Kříže, poutní místo snad již od roku 1626. Pokračujte dále k místní malé rozhledně a nezapomeňte si prohlédnout barokní zámek, který byl postaven koncem 17. století. Děti můžete nechat proběhnout v malém zámeckém v parku.

Objevte Valašsko – ideální výlet pro rodiny s dětmi

Pokud Jižní Čechy znáte jako své boty a raději byste se podívali do Českého ráje, Beskyd, Českého středohoří, Českého Švýcarska, Jeseníků nebo na Jižní Moravu, projděte si tipy na výlet Český Ráj, tipy na výlet Beskydy, tipy na výlet České Středohoří, tipy na výlet České Švýcarsko, tipy na výlet Jeseníky nebo třeba tipy na výlet Jižní Morava. Tak třeba Valašsko. Je rájem v srdci Beskyd. Valašsko, to jsou kopce pokryté stromy, dechberoucí přírodní scenérie, dobové památky lidové architektury, srdeční a pohostinní lidé.

Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm

Obyvatelé Čech často považují Valašsko, díky těsnému sousedství se Slovenskem, za oblast s nádechem východní exotiky. Autem je Valašsko dobře dostupné díky dálnici. Do Valašského království se nejlépe vstupuje malebným městem Rožnov pod Radhoštěm. Valašské muzeum v přírodě je národní kulturní památkou s více jak dvěma stovkami náročně rekonstruovaných domů a bezmála sto tisíci exponáty. Ideální výlet pro rodiny s dětmi. Až budete mít dost dětských hřišť Praha a dětských hřišť vůbec, objevte i s dětmi Rožnov pod Radhoštěm, objevte Valašsko.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup