Spojovací můstek má svůj význam

Na trhu existuje velké množství odlišných typů stavební chemie. Povětšinou jde o produkty, prostřednictvím nichž chráníme danou stavbu před vlhkostí, omítáme z důvodu výsledného vzhledu nebo lepíme pro trvalý spoj.

A právě spoje jsou poměrně citlivým tématem, navíc, když se jedná o dva zcela odlišné povrchy. O plochy, které by bez řádné stavební chemie jen stěží držely při sobě. Pro takové situace existují produkty tvořící určitý spojovací můstek.

Forma spojovacího můstku

Jak již tomu bývá zvykem, jde především o tekutou podobu, popřípadě tu sypkou, po jejímž zpracování dojde k utvoření řídké hmoty připravené pro nanášení. Nejčastěji se lze setkat s těmito spojovacími můstky.

  • spojovaci mustekSyntetická bez-rozpouštědlová disperze
  • Nízko-viskózní epoxidová pryskyřice
  • Polymer-cementové látky

Spojovací můstek, jehož realizace se provádí buď klasickým natíráním, nebo postřikem. Aplikování je odvislé od konkrétního typu stavebního materiálu a nanášené finální vrstvy. Setkat se lze s nasákavými materiály, jež se opatřují klasickou penetrací. Jindy jsou to například dřevotřísky, na něž je zapotřebí nanést lepidlo s finální omítkou.

Spojovací mezičlánek ve stavebnictví

U většiny stavební chemie tohoto typu je vizuálně postřehnutelné, jaká místa jsou již opatřena nátěrem a která nikoliv. Obvykle je to jiné, než bezbarvé ladění, někdy doprovázeno i viditelnou pryskyřičnou přísadou.

Kvalitní spojovací můstek se vám kromě uvedeného příkladu s OSB deskami může hodit například v rámci rekonstrukce bytového jádra. Při lepení nové dlažby na starý umakart kvalitní stavební chemii jistě oceníte.

Určitých zásad byste měli dbát i v rámci odpovídající vrstvy, jejíž tloušťka bývá s přihlédnutím ke konkrétnímu povrchu cca 1 mm. Spojovací můstek spojí vše, o čemž jste si doposud mysleli, že při sobě nebude nikdy držet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup