Jak dosáhnout toho, aby i starý pražský byt vypadal jako nový?

Ne každý z nás má dostatek možností a finančních prostředků k tomu, aby si koupil v Praze byt za několik milionů korun v některém z nově vzniklých developerských projektů. Každý z nás má ale možnost vytvořit útulné a moderní bydlení i ve starších stavbách. A mnohdy k tomu není zapotřebí ani složitě zasahovat do konstrukce bytu nebo investovat statisíce do nového vybavení. Jak změnit vzhled staršího bytu, aby vypadal jako nový? Na toto téma se zaměříme detailněji.

Nejprve konstrukční prvky

Ze všeho nejdříve byste se měli zaměřit na důležité konstrukční prvky, jako jsou podlahy v interiéru, interiérové příčky a také rozvody planu, elektřiny, vody a odpady. Pokud zjistíte, že některá z těchto částí není v pořádku, je vhodné kontaktovat specialistu na řemeslné služby v Praze. Pokud ale bude vše v pořádku a bude vám vše vyhovovat, už se můžete zaměřit jen na vzhled interiéru a vylepšení jeho designu. Které části jsou nejdůležitější?

krb

Největší vliv na celkový design má výmalba

Stěny v interiéru zabírají největší plochu a na celkový design místností mají tedy největší vliv. Samotné nové vymalování pokojů tedy dokáže změnit vzhled každé místnosti a dodat jí její zašlou krásu. Velký vliv na kvalitu výsledku mají především dva faktory. Tím prvním je stav podkladu. Stěny by měly být rovné, čisté, bez vlhkosti a oděrek. Jedině tak může být výsledek dokonalý. Přípravě podkladu na malování je třeba věnovat velká pozornost. Jestli si na tyto činnosti netroufnete sami, mohou vám pomoci profesionální malíři pokojů v Praze. Velký vliv na celkový vzhled místnosti mají ještě zvolené barvy. Nemusíte zůstat jen u jedné barvy, ale zvolit i barevné kombinace. Myslete i na to, že každá barva má vliv na lidskou psychiku. Jaký vliv mají jednotlivé barvy v interiéru na člověka, čtěte ZDE.

výmalba

I kvalita a vzhled vybavení místnosti má svůj význam

Samotné vymalování stěn v interiéru bytů ještě nemusí přinést dokonalý výsledek. Vzhled místnosti totiž výrazným způsobem ovlivňuje také elegance jejího vybavení, jako jsou okna, dveře, samozřejmě nábytek, ale také radiátory nebo zábradlí. Různé praskliny na tomto vybavení, oděrky, vybledlá barva a další nedokonalosti mohou v nově vymalovaném interiéru působit rušivě. Dosáhnout opětovné elegance těchto druhů vybavení, i když mají svá nejlepší léta za sebou, mohou dobře odvedené lakýrnické práce.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup