Jak vybrat ten správný krb

Co znamená správný krb? Každý od krbu vyžaduje něco jiného, někdo chce mít v obývacím pokoji krb pro vytvoření jedinečné atmosféry, ale vytápí jinak, druhý chce mít krb jako primární zdroj tepla pro domácnost, v obou případech bude optimální zcela jiný produkt. Důležité je tedy nejprve stanovit si základní požadavky, co od krbu očekáváte a potřebujete. Potom můžete začít vybírat. Základními druhy topidel na tuhá paliva jsou krby, krbová kamna a biokrby. Vezmeme to pěkně po pořádku.

Krby jsou určeny pro všechny, kteří chtějí mít doma skutečný oheň na okrasu i skutečné vytápění. Teplovzdušná vložka je ideální pro používání na efekt. To znamená, že je zapojená pouze do komínu, takže když v ní zatopíte, vyhřeje pouze místnost, ve které se zrovna nachází. Dodáte-li horkovzdušné rozvody, můžete jí samozřejmě vytápět celou domácnost, tento způsob topení však vyžaduje častý úklid, protože rozvody se roznáší také prach a saze. Proto jsou pro vytápění celé domácnosti vhodnější teplovodní krbové vložky, které napojíte jednoduše na podlahové topení nebo běžné radiátory a žádný nepořádek nikde v interiéru nemáte. Krby jsou vhodné tam, kde máte větší prostory, počítejte s tím, že si samotnou krbovou vložku nemůžete jen tak postavit do interiéru, z hlediska požární ochrany je třeba ji vybavit krbovou obestavbou.

správný krb

Krbová kamna jsou menším vydáním krbu, stačí vám menší prostor, nepotřebujete však žádnou obestavbu. Pokud bydlíte v bytě, kde si nemůžete vybudovat odtah spalin do komínu a přesto chcete mít doma možnost zatopit si skutečným ohněm, vyřešte situaci biokrbem. Bio krby jsou elegantním a minimalistickým řešením pro každý interiér. Výhodou je, že biokrb můžete postavit třeba na stůl, jako palivo využívá biolíh, jehož spalováním nevznikají žádné agresivní látky, takže nepotřebuje komín. Sami vidíte, že možností je celá řada, navštivte Levné-krby.eu a vyberte si topidlo i vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup