tepelna cerpadla

Šetřete s tepelným čerpadlem vzduch vzduch

Tepelné čerpadlo vzduch vzduch se může stát úplnou náhradou, lépe však doplňkem vašeho topného systému. A to v případě, že k vytápění svého domu používáte elektrokotel nebo elektrický přímotop. A protože nevyhovujícím kotlům na tuhá paliva odzvonilo, tedy co nejdříve odzvoní (tyto kotle musí být do konce září 2022 vyměněny), může být tepelné čerpadlo vzduch vzduch vhodnou alternativou k vytápění i vašeho domu. Nejen, že splníte zákonné podmínky, ale navíc také ušetříte.

Jak si takové tepelné čerpadlo vzduch vzduch představit?

Třeba jako klimatizační jednotku s obráceným chodem. Pozitivní je u tepelného čerpadla vzduch-vzduch nízká pořizovací cena a velmi jednoduchá instalace. Na co je však třeba u tepelného čerpadla vzduch vzduch pamatovat? Vzhledem k tomu, že nedochází k žádné akumulaci tepla (žádná akumulační jednotka), je třeba mít v záloze ještě jiný zdroj tepla. Chcete se dozvědět více? Kontaktujte KSK Praha.

Co je dobré vědět o tepelném čerpadle vzduch voda?

Pokud jde o tepelné čerpadlo vzduch voda, je toto tepelné čerpadlo navrhováno nejčastěji v kombinaci s jiným tepelným zdrojem, který zajistí dostatečné vytápění v případě, že je venkovní teplota příliš nízká. Při instalaci venkovní jednotky tepelného čerpadla vzduch-voda je třeba pamatovat na dostatečné množství vzduchu, které musí touto jednotkou protéct. Jedině tak dosáhne tepelné čerpadlo vzduch voda dostatečného požadovaného výkonu. Poněkud problematická může být také hlučnost tepelného čerpadla vzduch voda. Proto je třeba při realizaci tepelného čerpadla vzduch voda postupovat tak, aby nebyli rušeni hlukem ani obyvatelé domu, ani okolí. Už tedy žádné spalování uhlí, dřeva ani plynu. Stačí odebírat energii z venkovního vzduchu a odevzdávat ji tam, kde ji budete potřebovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup