Jak na bydlení bez realitky? Máme pro vás jasný a stručný návod!

Sen o vlastním bydlení má zajisté každý z nás. K jeho splnění je však nutno nastřádat větší finanční obnos. Pokud jste nashromáždili finance nutné pro koupi rodinného domku nebo vlastního bytu, pak určitě řešíte otázku, zda vzít celý proces do vlastních rukou nebo požádat o pomoc realitní kanceláře, které jsou vám v této oblasti ochotny poskytnout služby na klíč dle vašich možností a požadavků. V případě, že o pomoc požádáte realitní kancelář, mějte na paměti, že její služby rozhodně nejsou zadarmo. Na druhou stranu je třeba myslet na to, že to, co zvládne realitka, zvládnete hravě také vy. Jak na to vám poradíme na následujících řádcích.

Čas je základ

Při hledání vhodného bydlení je nutno vyčlenit si pro tuto aktivitu dostatečnou časovou rezervu. Ano, samozřejmě, že se dá nové bydlení najít během několika dnů, ovšem při unáhleném rozhodování můžete nadělat spoustu chyb, kterých byste mohli později litovat. Proto si vezměte v práci dovolenou nebo neplacené volno a dejte se do práce!

building-block-houses-583245-m

Vědět, kde hledat

Základem úspěchu je efektivní hledání. Na výběr máte několik možností – buďto budete obcházet jednotlivé nemovitosti určené k prodeji ve vašem okolí, štěstí budete zkoušet v novinové inzerci nebo se zaměříte nanejefektivnější formu, kterou jsou internetové inzertní portály. Ty zpravidla disponují řadou vyhledávacích nástrojů, díky kterým si můžete navolit, o jakou nemovitost máte zájem, její výměru, lokalitu, ale i cenové rozpětí. Následně před sebou uvidíte pouze relevantní nabídky, které budou odpovídat vašim požadavkům.

Komunikujte přímo s majiteli

Při výběru inzertních portálů se zaměřte na to, zda je u konkrétní nemovitosti uveden kontakt přímo na jejího majitele nikoli na realitní kancelář. Realitky sice zajišťují profesionální servis, nicméně u jejich nabídek může hrozit riziko určité „realitní přirážky“, jež může být součástí kupní ceny nemovitosti.

Prostudujte katastr registrů

Abyste nenaletěli podvodníkům, vždy se ještě před podpisem kupní smlouvy nezapomeňte informovat na všechny detaily ohledně prodávané nemovitosti. V katastru nemovitostí zjistíte, kdo je jejím skutečným vlastníkem, ale i to, zda daná nemovitost není zatížena nějakým věcným břemenem. Při výběru nového bydlení vám přejeme mnoho štěstí a spoustu zajímavých nabídek!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup