Pojistěte si správně vlastní bydlení

Až 30 % českých domácností není pojištěno vůbec, a mnoho těch pojištěných má smlouvu nastavenou špatně, de facto v neprospěch klienta. Nechybujte a naučte se, jak si správně vybrat a nastavit výhodné pojištění pro vaše bydlení. Ušetříte tím peníze a vyhnete se stresu.

Kombinace zatím vítězí

Pojišťovny nabízí 3 typy pojistek. Je to pojištění nemovitosti, které se vztahuje na budovu, přilehlé stavební součástí a někdy i na vybavení zahrady či anténní systémy. Druhým typem je pojištění domácnosti. To kryje škody na věcech movitých, jako jsou nábytek, koberce, dekorace, cennosti i peníze aj. Více se o něm dozvíte v našem dřívějším článku.

Do třetice je tu pojištění majetku, které kombinuje oba předchozí typy. Právě pro široký rozsah krytí si majitelé nemovitostí sjednávají nejčastěji majetkové pojištění. Nedávno prošlo dokonce velkou změnou. Nově je možné pojištění majetku sjednat pro chaty a chalupy, kanceláře i pro ordinace. Nabídku připravila pojišťovna ERGO, jedná se o pojištění Bezpečný domov PLUS.

Pozor na podmínky a pojistnou hodnotu

Aby bylo pojištění výhodné, čtěte podmínky. Věnujte pozornost hlavně části o rozsahu pojistky a věnujte pozornost i výčtu situací, za kterých pojistka platí. Cena se odvíjí od velikosti obytné plochy (v m2) a od pojistných limitů. Pojistnou hodnotu si nastavujete sami. Dejte si pozor, aby částka nebyla příliš vysoká nebo naopak nízká.

Reálnou hodnotu vašeho majetku získáte poměrně jednoduše. Musíte spočítat hodnotu všech věcí, které máte doma, buďte ale maximálně realističtí. S určením hodnoty nemovitosti vám snadno pomohou ceny podobně velkých domů, které jsou ve vašem okolí na prodej. Abyste získali více, ptejte se po bonusech. Před sjednáním si vždy pomocí online srovnávačů porovnejte nabídky.

Doplněk se hodí!

Chraňte se i před vlastním jednáním. Vyřiďte si ještě pojištění odpovědnosti. Kryje vás, když neúmyslně způsobíte druhé osobě škodu na zdraví, majetku nebo finanční.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup