Peruánská maca je zázrak pro vaši imunitu i trávení

Cítíte se unavení a bez energie? Jakoby vám chyběla potřebná šťáva pro zdolávání překážek života? V takové situaci se čas od času ocitne každý. Je jen potřeba se jí nepoddávat a bojovat s nepřízní. V tomto boji vás mohou šikovně podpořit i bylinky a přírodní doplňky stravy. Pokud víte, kam sáhnout, můžete si tak snadno pomoci i sami.

Nefunkční trávení a únava mohou souviset

V zimním období ve zvýšené míře konzumujeme tučné potraviny a užíváme si i větší množství alkoholu včetně toho tvrdého. To vše si vybírá daň na našem trávení a životním pocitu, který se v této době může mírně zhoršit. A to je škoda a především je to zbytečné, když existují prostředky, kterými lze stav věcí opět napravit. Jedním z nich je peruánská maca. Díky ní si snadno zkorigujete svoji imunitu i trávicí soustavu, aby fungovala tak, jak potřebujete.

Maca peruánská? Co to vlastně je?

Na první pohled tato rostlina připomíná nejspíše naši řepu. Maca vyroste do maximální výšky okolo 30 cm a barva její bulvy se může lišit v závislosti na odrůdě. Setkat se můžete s bílou, žlutou, ale i fialovou barevnou mutací. Mace se daří nejlépe v tvrdém podnebí peruánských And s nadmořskou výškou okolo 4 000 m. Aby maca v těchto podmínkách přežila, musí obsahovat celou řadu látek, které jí zajistí odolnost. Tyto látky pak můžeme využít i my k povzbuzení organismu. Již staří Inkové si všimli, že po konzumaci macy mají více energie a snáze odolávají vrtochům horského podnebí. A jaké látky, že za to mohou?

Tajemství ukryté v mace

Kořen macy obsahuje kromě jiného pestrou škálu vitamínů skupiny A, B, C i E. Počítat ale můžete také s aminokyselinami, alkaloidy a nenasycenými mastnými kyselinami a více než 30 unikátními minerály. To už je opravdu slušná dávka pro zajištění vyšší vitality a vytrvalosti, ale také vybalancování vašeho trávení a zbavení se žlučníkové diety. Kromě toho maca také působí na hormonální soustavu a pozitivně ovlivňuje lidskou plodnost. Pravidelnou konzumací macy ale ovlivníte také svoji duševní svěžest, což ocení zejména lidé středního věku, kteří jsou již takzvaně unavení životem. Novou sílu do žil vám může vnést již jedna čajová lžička prášku z macy denně, kterou si přisypete do ranní kaše anebo přimícháte do koktejlu v práci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup