Podlahy vhodné do kuchyní

Podlahy do kuchyní od zkušených podlahářů

Kuchyním a jejich zařízení se věnuje vždy velká pozornost, trávíme v nich hodně času nejen s přípravou jídla, ale většinou také při posezení s rodinou nebo přáteli. Při zařizování kuchyně se nesmí výběr správné podlahy podcenit nejenom proto, že podlaha musí vydržet vysokou zátěž, ale pokud je součástí obytného prostoru (kuchyň propojená s obývacím pokojem), musí vypadat také dostatečně reprezentativně.

Na padající nádobí a jídlo, hry dětí, psí drápky a další každodenní situace se musí při výběru kuchyňské podlahy pamatovat. S výběrem podlahoviny, s likvidací původní podlahové krytiny a s položením nové podlahy vám pomůžou zkušení podlaháři z prověřeného podlahářství Ekomplex, provádějícího veškeré podlahářské práce.

podlaha

Podlaháři z řemeslnického cechu Ekomplex

Snadná údržba podlahy je v kuchyni nutností. U dlažby a laminátových podlah je nutné dobré provedení spár, aby jimi pod podlahu nevnikala vlhkost a nevznikala plíseň. Spolehlivé podlahářské práce vám zajistí podlahářství Ekomplex. Zkušení podlaháři z tohoto podlahářství vám poradí také s údržbou podlahy. Nejen u kuchyňských podlah se při údržbě doporučuje používat prostředky, které odpovídají typu i druhu podlahy.

Jakou podlahu lze do kuchyně použít?

Kuchyňská podlaha musí být hlavně bezpečná, maximálně praktická, lehce omyvatelná, hygienická a také trvanlivá. Když se vám podaří převrhnout talíř s horkou polévkou a nebo vám upadne sklenice, velmi oceníte linoleum. Pokud upřednostňujete přírodní vzhled, můžete si vybrat z vícevrstvých dřevěných podlah.

Vše zvládne vinyl a korkové podlahy

Do kuchyní je léty osvědčeným materiálem měkčený vinyl – umělé PVC. Této podlaze nevadí mastnota, voda, různé drobky ani skvrny. Trvanlivé vinylové podlahy jistě ocení rodiny s dětmi a také ti, kteří rádi vaří a upřednostňují u podlahy praktičnost. Vinyl nabízí širokou škálu barev i odstínů a může dokonale imitovat dřevěné podlahy, kámen, korek a podobně. Korkové podlahy jsou spojením nádherného přírodního vzhledu se snadnou omyvatelností a vysokou odolností. Do kuchyní, kde je potřeba dokonalého bezspárového napojení, jsou celoplošně lepené korkové podlahy velmi vhodné.

Marmoleum pro každého

Další velmi dobrou volbou je přírodní linoleumMarmoleum. Marmoleum je hladké, nepřitahuje prach, na dotek je teplé a je k dostání v různých barevných odstínech a také dekorech.

Dlažba nikdy nezklame

Dlažby musí v kuchyních splňovat vysoké nároky na otěruvzdornost. V kuchyni musí dlažba vydržet vyšší provoz a značné znečištění. Aby byla dlažba dost odolná a hlavně protiskluzná, doporučují podlaháři vybírat ze speciálních sérií do kuchyní.

Laminátové podlahy a dřevěné podlahy

Laminátové podlahy a vícevrstvé dřevěné podlahy se používají převážně v kuchyních, které navazují na obývací pokoje. Tyto univerzální podlahy bez problémů zvládají náročný provoz kuchyní, ale pouze v tom případě, že investujete do kvalitních výrobků. Na těchto podlahách nesmí zůstat příliš vody, protože vůči vlhkosti jsou velmi citlivé. Důvěřujte při výběru zkušeným podlahářům.

Podlahářské práce s podlaháři cechu Ekomplex

Výběr podlahy nepodceňujte a důvěřujte zkušeným podlahářům. Tito řemeslníci podlahám a jejich pokládání rozumí. Všechna jejich doporučení plynou z mnohaleté praxe. Spolehlivé podlahářské práce a kvalitní podlaha v kuchyni se vám odvděčí svou dlouhověkostí a krásným vzhledem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup