Kvalitní plachta jako ochrana vodní hladiny našeho bazénu

Jistě máme doma zahradní bazén a je jedno, zda je nad povrchem země nebo je zapuštěný v zemi. Letní horké dny, kterých v posledních letech stále přibývá, přímo lákají k vodě. Ovšem pocit soukromí to na plovárně nebo veřejných koupalištích moc nedává. Proto si mnozí z nás pořizují právě zahradní bazény. Abychom si ale užili vodní radovánky naplno, je třeba se o bazén také starat a nejen o bazén, ale i o samotnou vodu.

Kompletní ochrana

Ti, co již bazén mají, si jistě vzpomenou na každé ráno, kdy museli celý bazén vyčistit od napadaného listí, nafoukaného smetí a jiných nečistot, které se během večera dostali do bazénu. Nebudeme se přece koupat ve vodě, kde plavou větve nebo hmyz. Museli jsme vzít vždy sítko a nečistoty odstranit. Pokud si ovšem pořídíme kvalitní a pevnou ochranou plachtu, která může splňovat několik funkcí, můžeme na takové pracné čištění zapomenout. Krycí plachty na bazén nabízejí komfort v podobě kompletního zakrytování vodní hladiny a tím se také zabrání vniku různých nečistot.

Plachty ale mají i jiné úkoly. Mimi klasickou plachtu na zakrytování vody existuje také solární plachta, která vlastně plní roli dva v jednom. Plachta nejenže ochrání vodní hladinu, ale je zde možnost solárního ohřevu vody a to díky slunečním paprskům. Máme tak zdroj tepla prakticky zdarma a to se jistě vyplatí. Díky slunečním paprskům se tak může voda v bazénu ohřát až o několik stupňů, i když samozřejmě nemůžeme očekávat termální koupele. Vlažná voda ale může jistě potěšit zejména děti, které studenou vodu moc nemilují. Také se díky takovým plachtám pomaleji odpařuje voda a šetří nám tak bazénovou chemii.

Bezpečnostní a zimní plachta

K dalším druhům bazénových plachet řadíme i bezpečnostní plachtu, která splňuje účel ochrany před nechtěným pádům například malých dětí nebo domácích mazlíčků. Jsou velice pevné a vyztuženy hliníkovými profily a zabraňují tak nepříjemnostem nebo dokonce neštěstím. Zimní plachty jsou zase vyrobeny tak, aby dokonale odolaly mrazu i sněhu. Tady jde spíše o jakési zazimování našeho bazénu.

Výhody bazénových plachet a cena

Co se týká ceny těchto plachet, jsou ve srovnání s jiným zakrytováním o hodně menší. pevné krytí bazénu přijde majitele mnohdy na několik desítek tisíc korun. Je to jistě individuální, ale plachty mají velmi příznivou pořizovací cenu. Je to jedna výhod. Mezi další jistě patří velmi snadná nebo prakticky žádná údržba. Pokud jsou plachty dobře napnuty a také uchovány v suchu, mají životnost zhruba 15 let.

Příslušenství

Jistěže i taková obyčejná plachta na bazén má své příslušenství, které je nezbytné pro kvalitní a spolehlivou službu. Jde zejména o speciální navijáky, které nám pomohou plachtu nejen smotat, ale i následně napnout. K tomu jsou potřeba i kotvící čepy, aby nám plachta neuletěla, a by byla pevně a dobře napnutá. Dále jsou to různá odtoková sítka a napínací gumy, doplňků je mnoho. je to vše individuální a na přání zákazníka.

Co se týká odborné firmy, můžeme říci, že jich dnes na trhu najdeme spoustu. jejich nabídka takových plachet je opravdu široká a mimo to nabízejí také i jiné služby. Patří sem odborná a profesionální konzultace, některé nabízejí dokonce i samotnou montáž a napnutí plachty na bazén velkých rozměrů, samozřejmostí jsou plachty vyrobené na míru a také záruční a pozáruční servis.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup