Parní čistič: Perfektní pomocník pro každou domácnost

Parní čištění zažívá boom. Oproti běžným způsobům je velmi šetrné, vždyť z jednoho litru získáte i více než 1 700 litrů páry. Využití parního čističe je neskutečně pestré a v běžné domácnosti vám přijde vhod při čištění tvrdých ploch, obkladů na WC a v koupelně, oken, spár, skel, ale také při žehlení (součástí přístroje musí být žehlička), napařování rostlin nebo uvolňování tapet. A jistě by se našly i další způsoby využití – my se však zaměříme na to, jak vybrat kvalitní parní čistič a nenaletět.

Vybrat dobrou značku a tím spíše konkrétní model, není nic jednoduchého. Raději se však rovnou vyhněte podomním prodejcům, kteří se svým zákazníkům snaží vnutit předražené parní čističe nevalné kvality. Vsadíte-li renomovaného výrobce jako je například Kärcher, dostanete bezkonkurenční poměr ceny a kvality.

ibic_cz_rea-karcher_cz_01Výběr čističe jde ruku v ruce s jeho budoucím využitím

Vraťme se však k samotnému výběru. Předtím, než si zakoupíte parní čistič, se zamyslete nad budoucím způsobem využití. Pro čištění menších ploch je vhodný menší přístroj s nižším výkonem. V případě čištění větších ploch (např. okna, podlahy…) sáhněte po výkonnějším přístroji s větší nádrží na vodu. Vyhnete se tak nutnosti neustálého doplňování.

Co se týče výkonu, ten ovlivňuje také dobu zahřátí vody. Výkonné přístroje jsou připraveny k práci výrazně rychleji než parní čističe s nízkým výkonem.

K parametrům, které byste určitě neměli přehlédnout, patří i maximální tlak páry. Tato hodnota by měla být co nejvyšší – jinak se dlouho usazených nečistot nezbavíte.

ibic_cz_rea-karcher_cz_02Pořiďte si lehký a přesto výkonný přístroj

A konečně hmotnost, která jde ruku v ruce s výkonem a objemem nádržky. Nechcete-li dělat kompromisy (lehčí přístroj za cenu nižšího výkonu a naopak), přikloňte se ke značkovým čističům. Výše zmíněné parní čističe Kärcher jsou k mání v širokém spektru variant a jistě si mezi nimi vyberete model, který plně odpovídá vašim potřebám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup