tchibo kavove kapsle

Jaký druh kávy je nejlepší? Máte ji doma?

Každý milovník kávy má svůj nejoblíbenější způsoby její přípravy. Variant, kterými lze připravit kávu, je celá řada. Dokonce každý národ má svůj preferovaný způsob přípravy. My Češi milujeme svého „turka“. Přestože s Tureckem tento způsob kávy nemá vůbec nic společného, našli jsme v něm zalíbení. Pravá turecká káva se však připravuje úplně jinak. 

Nablýskejte svoji džezvu

Speciální konvička zvaná džezva je používána právě pro přípravu originální a silné turecké kávy, která se v ní vaří až do zpěnění. Zatímco český “turek“ se pouze zalévá vařící vodou, opravdová turecká káva se může vařit i několikrát po sobě. Díky tomu její aroma opravdu extrémně silné a obsah kofeinu vysoký. Nutno přiznat, že oba tyto způsoby přípravy kávy mají společné to, že v nápoji zůstává v době jeho konzumace i namletá káva. Nechcete-li mít v nápoji drobná zrníčka namleté kávy, můžete použít kávový filtr. Anebo si rovnou připravte kávu přefiltrovanou. Nepotřebujete k tomu prakticky žádný přístroj. Plně postačí, když filtr naplníte kávou a tu přelijete horkou vodou. Jednodušší už to být nemůže. Vlastně může. Úplně nejsnazší způsob, jak si připravit kvalitní kávu, představují tchibo kapsle.

Kávoví labužníci se inspirují ve Francii

Francouzský způsob přípravy kávy  spočívá v jejím prudkém ručním stlačení. Díky tomu je docíleno tlaku, který uvolní z namleté kávy aroma i chuť. Frenchpressje jedním z velice oblíbených způsobů přípravy kávy, který se již dostal i k nám. Přesto jím však silné espresso nepřipravíte. Ohromné tlaky okolo 15 barů ručně zkrátka dosáhnout není možné. Pro jejich vyvinutí je potřeba speciální přístroj ideálně automatický espresovač, který se o celý proces přípravy kávy postará. Nechcete-li řešit ani dávkování, pořiďte si praktický kávovar na kapsle. V tchibokapslích najdete jak základ pro kvalitní espresso, tak směs pro přípravu opravdu dobrého capuccina, ale i café latté a nebo horké čokolády.

Hledejte, až naleznete

Každý, kdo miluje dobrou kávu, by si měl najít svůj optimální způsob, jak připravit kávu, tak aby opravdu chutnala. Nebojte se zkoušet a experimentovat a ochutnávat. Právě v tom je základ proto, abyste našli to, co vám bude nejlépe vyhovovat a to nejen po stránce způsobu přípravy, ale především chuti a aroma.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup