dalekohledy

Dalekohledy a jim přidružené pozorovací přístroje

Víte, co si představit pod pojmem triedry? Možná správně tušíte, že takto jsou označovány dalekohledy. Optické pozorovací přístroje, které využijí nejenom myslivci, ale také turisté. Je to způsobeno tím, že existuje řada výrobků s odlišným zvětšením a průměrem objektivů. Tyto parametry nesou číselné označení – 12×50, 8×56, 10×42, 10×25 a podobně.

Nejsou to ovšem jen myslivecké, turistické nebo kapesní dalekohledy, s nimiž se můžete setkat. Jestliže v rámci pozorování čehokoliv vyžadujete skutečně velké zvětšení, budou vám nápomocny astronomické dalekohledy a Zoom dalekohledy.

Mikroskopy vás navrátí do školních let

Pamatujete si hodinu přírodovědy, při které jste mohli zkoumat nejrůznější buňky mikroskopech? Pokud vás tato činnost bavila, můžete se navrátit do dětských let. Jednoduše si pořiďte vhodné mikroskopy. Ty se v posledních letech staly velice dostupným sortimentem, a to nejenom ty dětské, ale také studentské, laboratorní a mnohé další.

V případě mikroskopů jako pozorovacích zařízení máte rozhodně na výběr stejně, jako u dalekohledů. Volit můžete mikroskopy monokulární, binokulární a trinokulární. Upotřebit lze i základní rozdělení na mikroskopy biologické a stereoskopické. Druhá jmenovaná kategorie je příslibem trojrozměrného obrazu.

Pozorování v noci není žádnou výjimkou

Dalekohledy a mikroskopy jsou primárně určeny k pozorování za bílého dne a světla. Pokud ovšem chcete vše kolem sebe sledovat také v noci, musíte vsadit na trochu jiný typ přístroje. Tím se stane noční vidění, ať už bude generace I +, generace II + nebo se bude jednat o digitální noční vidění. Tato technologie pracuje se zbytkovým světlem a hodí se nejenom milovníkům noční přírody, ale také myslivcům. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv výše popisované zvětšovací zařízení, vždy si můžete vybírat z přemíry nejrůznějších modelů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup