Chcete prodat byt? Poptávka kulminuje a byty mnohde nestačí!

Situace na realitním trhu přeje všem, kdo chtějí prodat byt. Zájem se skutečně značný, zejména díky vysoké poptávce, nízkým cenám hypoték i předzvěsti růstu cen nemovitostí, které dohromady příjemně stimulují trh. Zkrátka pokud chcete prodávat byt dnes, máte k tomu skvělou příležitost.

Situace se obrací

Můžeme říci, že aktuálně končí období poklesu cen bytů, které trvalo posledních přibližně pět let, s tím, že aktuálně ceny bytů opět mírně stoupají. Průvodním jevem je zvýšený zájem o byty na menších i větších městech. Z nabídek realitních kanceláří postupně mizí byty v centru Prahy, zájem je o byty v Brně a hezky stoupá i prodej bytů v Plzni. Díky aktuálně velmi nízkým úrokovým sazbám hypoték totiž o pořízení vlastního bydlení uvažuje stále více lidí. Není divu, úroková sazba kolem 2% je ostatně velmi motivační.

PL201506031043418999DCCC7F9F01DC491BC1257E590030CE8DZájem je o byty v centru i novostavbách

I když lidé už neberou útokem nové developerské projekty, stále je o byty v novostavbách zájem a tyto se dobře prodávají. Kupci jsou oproti minulosti poučenější a dobře si vybírají, kde budou bydlet. Oproti poklesu zájmu o bydlení v satelitních městečkách se čím dál více lidé stěhuje do center měst, tedy pokud takové centrum disponuje nějakou občanskou vybaveností. Kupříkladu byty na prodej v Plzni jdou v současnosti na odbyt hlavně podle lokalit, ve kterých se nacházejí.

Dvě věci, na které si dát pozor při prodeji bytu

Pokud už máte kupce na Váš byt a chystáte podpis smlouvy ověřte si ještě předtím dvě důležité věci. Tou první je solventnost kupujícího. Takový člověk by neměl vystupovat v žádném registru dlužníku ani v insolvenčním rejstříku. Druhý bod, kde se často chybuje jsou samotné smluvní podklady. Přesvědčte se, nejlépe po poradě s realitní kanceláří či právníkem, že jste ve smlouvách na nic nezapomněli. Formuláře a návrhy smluv, které jsou volně na internetu, vás mohou později dostat do nepříjemných problémů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup