PŘED POŘÍZENÍM DOMÁCÍ SAUNY

Poslední dobou lidé začali více pečovat o své tělo. Sauna a to nejen ta domácí je tím ideálním prostředkem k péči a relaxaci zároveň. Pomáhá nám totiž k odstranění stresu, psychického vypětí, nespavosti a také vyčerpanosti. Mimo to má saunování také blahodárný vliv na obranyschopnost organismu.

Sauna rovněž zlepšuje rozložení vody v těle a tím zmenšuje třeba otoky způsobené nadváhou. Severské země to už pochopily, tudíž domácí sauna je tam naprosto běžnou záležitostí.

O výrobu a stavbu vaší budoucí domácí sauny se postará Sauna projekt, který má k tomu to účelu ve svém týmu vyškolené odborníky, kteří dobře vědí, co a jak. Pak už si jen užíváte ničím nerušený klid a soukromí.

Domácí saunu lze umístit téměř kamkoliv

Je hned několik možností, kam saunu umístit. Jedním z příkladů jsou sklepní prostory domu nebo minisauna v bytě. Nezapomínejte však, že to není jen o sauně jako takové. Musíte si také koupit nějaké doplňky, jako jsou třeba esence.

Na výběr jsou dva základní druhy domácích saun – finské sauny a infrakabiny. Finská sauna je rozšířenější a teplota uvnitř se pohybuje od 70 do 90°C. Funguje na principu polévání akumulačních kamenů, které dosahují 35% vlhkosti vzduchu. Finská sauna může být také suchá. V tom případě je teplota uvnitř přes 90°C a vlhkost vzduchu pouze 10%. Pak jsou tu infrakabiny, které je vhodné používat před masáží nebo před kosmetickými zákroky. Její účinky si chválí zejména sportovci před výkonem. Teplota je zde od 35 do 60°C.

Jak vytápět domácí saunu?

Jste rozhodnutí pořídit si domácí saunu? Pak si v domě zvolte dobře odvětratelnou místnost, do které si zřídíte přívod elektřiny pro saunová kamna. K tomu vám pomůže samostatně jištěný kabel.

Musíte si také zvolit vhodná saunová kamna. Ta musí být bezpečná s dlouhou životností. Pro maximální komfort si pořiďte elektrická kamna. Chcete-li si vychutnat tu pravou atmosféru saunování, pak se nabízejí kamna na dřevo. Ty ovšem vyžadují stavbu komínu a další náklady na vybudování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup