Chcete se koupat déle? Pořiďte si k bazénu tepelné čerpadlo

Koupací sezóna je v plném proudu, nicméně nebude trvat věčně. Pokud vás mrzí, že musíte každoročně zazimovat bazén i když si ještě někteří sousedé užívají vodních radovánek, zvažte instalaci tepelného čerpadla. V následujících řádcích vám prozradíme všechny podstatné informace, které byste měli před pořízením čerpadla vědět.

Možností, jak si prodloužit koupací sezónu, je samozřejmě více. Můžete investovat do zastřešení, které bazénovou plochu ochrání před nečistotami a zároveň zajistí, aby do bazénu nespadly děti nebo zvířata v době vaší nepřítomnosti. Zastřešení však pouze zamezí rychlému ochlazování a vodu neohřeje. Tepelné čerpadlo k bazénu zajistí, abyste se mohli koupat i v době, kdy venkovní teplota vzduchu klesne na hodnoty kolem 15°C. To v praxi znamená prodloužení koupací sezóny i na šest nebo sedm měsíců. Ideální je samozřejmě kombinace obojího – tepelného čerpadla a zastřešení.

ibic_sunline-agida_cz_01Jak tepelné čerpadlo k bazénu funguje?

Tepelná čerpadla k bazénu využívají princip cyklu komprese a expanze. Z okolního vzduchu získávají teplo, které se pak využívá k ohřevu vháněné vody. Teplo je po nasátí čerpadlem předáno teplonosné tekutině, kterou kompresor distribuuje do výměníku. Tam znovu dojde k předání tepla, tentokrát bazénové vodě. Poté, co v expanzním ventilu klesne teplo a tlak teplonosné tekutiny, může celý proces začít znovu.

ibic_sunline-agida_cz_02Neexistuje lepší alternativa?

Mezi největší výhody tepelných čerpadel patří skutečnost, že bez problémů fungují i za nepříznivého počasí. Oproti solárnímu systému tak může ohřívat vodu i během deště. Ve srovnání s elektrickým přímotopem zase nabízí výrazně ekonomičtější provoz. Vyžaduje jen čtvrtinu energie z celkového objemu vyprodukovaného tepla – zbylé tři čtvrtiny získává z okolního vzduchu.

Moderní čerpadla si obvykle rozumí i se staršími bazény, ale přesto si nechte poradit od profesionálů. S výběrem čerpadla vám rádi pomohou odborníci z české firmy Agida s.r.o. Výrobce nabízí několik typů tepelných čerpadel k bazénům, ale také jinou tepelnou techniku – klimatizace, ohřívače vody s tepelným čerpadlem a vysoušeče vzduchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup