Jak je to s anhydritovými podlahami v létě?

Boom anhydritových podlah je vzhledem k vlastnostem tohoto materiálu nekonečný a stále narůstající. Není se proto čemu divit, že vylévání neustává ani v letních měsících. V tomto období jde však stejně, jako v zimě o rizikovou činnost, pakliže si nepohlídáte několik věcí.

Zvolíte-li odborníka na anhydritové podlahy, jistě si s náročnou realizací v létě nemusíte dělat starosti, protože o všem potřebném budete dostatečně poučeni. I přesto byste měli znát určitá pravidla, při nichž se vylévání podlahy setká s pozitivním výsledkem.

Optimální teplota a vzduchotěsnost

anhydrit v létěPrvním rizikovým faktorem je teplota uvnitř místnosti, při níž dochází k pokládce anhydritové podlahy. V tomto směru by se ručička teploměru neměla přehoupnout přes hodnotu +30 °C, a to minimálně prvních 48 hodin po realizaci.

V uvedeném ohledu jsou nejvíce ohrožena místa ve vyšších patrech pod střechou. Nemáte-li řádně odizolovanou střechu, jen stěží budete schopni v nadměrném slunném dni zajistit odpovídající klima.

Vzduchotěsnost stavby

Prvních 48 hodin je důležitých i z pohledu dobrého utěsnění vnitřních prostor, v nichž by neměl proudit vzduch, aby nevysušoval anhydritové podlahy, respektive se z ní neodpařovala voda. Zcela odlišný stav následuje po uplynutí tohoto časového úseku, kde je třeba začít s vysoušením, a to právě za pomoci proudícího vzduchu.

Ať už se rozhodnete na anhydrit položit jakoukoliv podlahovou krytinu, tento postup je v létě naprostou nutností a rozhoduje o následné kvalitě podlahy.

Chcete-li, aby vše výše zmíněné proběhlo bez jakýchkoliv obtíží, obraťte se na specialisty v tomto segmentu, jež své portfolio prezentují na internetovém portálu anhydrid-podlahy.cz. Svěřte vylévání anhydritu v letním období do rukou odborníků, kteří vás upozorní na případné nedostatky a o všem vás informují.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup