Co položit na podlahu?

Pokud potřebujeme na podlahu či stěnu nějakou krytinu, máme jistě na výběr. Stěny pokryté tapetami jsou už stále častěji výjimkou, omítky jsou jistě moderní, jen klasickou bílou postupem času vystřídaly veselejší barvy. Na podlahy je velmi vhodným řešením koberec, který ale taky začíná ustupovat a to hlavně z důvodu údržby, protože část dnešní populace trpí alergií a v koberci se, i přes naši námahu a snažení, povětšině alergenům daří velmi dobře.

Další možností je dřevěná či laminátové plovoucí podlaha. To je velmi dobré řešení, jen je třeba dávat pozor na výběr materiálu, vybírat materiály pokud možno co nejkvalitnější. Protože ne všechny plovoucí podlahy, které na trhu jsou, mají životnost takovou, která by nám vyhovovala. A mohli bychom být překvapeni po celkem krátké době, hlavně pokud máme nábytek na kolečkách, či nějakou tu otočnou židli u počítače, můžeme mít brzy na světě problém. A pak tu velkou roli hraje cena, kterou chceme či můžeme do kvalitní podlahy investovat.

Tip: Stěhování v Brně – stěhovací služby Brno nonstop – jsme vám plně k dispozici 24 hodin denně.

Musíte zvážit sami, co právě Vám bude nejlépe vyhovovat, zkusme se proto podívat ještě na další materiál a to keramickou dlažbu. Tento se dostává stále více do popředí. Ale proč?

co dát na podlahuJe to hlavně proto, že se jedná o materiál, který je velmi pevný, kvalitní a provedení designu je na vysoké úrovni. A také proto, že je vhodný na zavedení podlahového topení, které se do rodinných domků taky instaluje stále častěji. Tím se ruší pověra, že keramická dlažba je do interiérů našich domovů studená a není v našich klimatických podmínkách vhodným materiálem do celého bytu, ale třeba jen do koupelny či kuchyně. Stále častěji se objevuje v předsíni, ale také v obývacím pokoji či dokonce ložnici.

Co se týká vzhledu dlažby je také na vysoké úrovni a určitě i v tomto ohledu máme z čeho vybírat. Některé z keramických společností neváhají totiž přizvat k návrhům designu odborníky na slovo vzaté, třeba módní návrháře, kteří udávají trend módě světové, kterou dokáží velmi zajímavě a vkusně aplikovat i do designů těchto keramických materiálů a dekoračních prvků. Tyto pak můžeme směle použít jako dlažbu, či ve většině případů i na obklady stěn a vytvořit velmi zajímavé prostředí, ve kterém nebudeme mít často pocit, že se díváme právě na keramickou dlažbu, ale úplně jiný materiál.

To jakou dlažbu či obklad kam použít, jaká se kam hodí, aby Vám co nejdéle vydržela, jak se udržuje a jak s ní pracovat Vám jistě poradí třeba na stránkách keramické dlažby. Co se týká formátů i zde je z čeho vybírat, nabídka je hodně široká. A barvy? Kromě klasických přírodních barev jsou kolekce, které jen hýří barvami jak pastelovými, tak i barvami sytějších tónů. Mezi obklady a dlažbami nejsou ale výjimkami ani třpytivé barvy – zlatá či stříbrná nebo barvy s nádechem perleti.

Z povrchových úprav vybíráme podle toho, do které z místností našeho bytu hodláme dlažbu použít. Jiná dlažba je vhodná do interiérů bytových, jiná do hodně zatěžovaných prostor, jako jsou nádražní haly, jiný obklad či dlažbu musíme zvolit do venkovního prostředí, kde budou hrát roli faktory jako je protiskluznost, nasákavost a odolnost proti vlivu okolního prostředí. Takže dlažba leštěná, pololesklá či matná (do interiérů je velmi zajímavá kombinace povrchů), protiskluzová se strukturovaným povrchem apod. Myslím, že je z čeho vybírat, abychom mohli zvolit i tak, aby nám dlažba k naší spokojenosti sloužila po dlouhou řadu let.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup