izolace podlaha

Izolace pod anhydrit hraje významnou roli

V poslední době je izolace poměrně omílaným tématem. Ceny energií jsou celkem vysoko, a tak se každý snaží vlastnit nemovitost s minimálními tepelnými ztrátami. Na to byste měli myslet také v okamžiku, kdy děláte novou podlahu. To platí i v případě, že se vaším cílem stane anhydritová podlaha. Abyste však byli dostatečně v obraze, je třeba zmínit se o všech typech izolací.

Tři druhy izolace

V rámci komplexnosti prezentovaných informací vám představíme všechny typy izolací související s podlahami. Tou první a hodně důležitou je hydroizolace. Ta ve své podstatě zabraňuje vlhkosti pronikat do nemovitosti zespodu. A nyní přichází na přetřes další dvě důležité izolace.

  • Tepelná izolace
  • Kročejová izolace

Tepelná izolace je ta, kterou nesmíte podceňovat, protože zvyšuje tepelný odpor a snižuje tepelné ztráty. A to bude asi cílem mnohých majitelů nemovitostí. Pokud se navíc snažíte vybudovat nízkoenergetický nebo dokonce pasivní dům, měla by se výška této izolace pohybovat kolem 20 až 30 cm.

Dalším typem izolace je kročejová. Ta minimalizuje hluk, který vzniká při kontaktu s podlahou. Z logiky věci asi každý správně usuzuje, že tento druh podlahy nachází uplatnění primárně v patrech, kde svou chůzí můžete omezovat ty, kdo jsou pod vámi. Kročejová izolace tedy není tak důležitá jako tepelná, nezapomínejte na ni však.

Promýšlejte podlahu od A až do Z

Pokud volíte dřevěné a korkové podlahy do interiéru nebo jiné, vždy k podlaze přistupujte jako k celku. Precizní byste měli být už od samotné izolace, na kterou přijde anhydrit a výsledná podlahová krytina. Spoustu hodnotných informací naleznete na internetovém portálu anhydrit-podlahy.cz, kde se mimochodem domůžete i cenové nabídky spjaté s vyléváním anhydritové podlahy. Tak neváhejte a věnujte své nadcházející podlaze dostatek pozornosti. Máte ji přece na celý život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup