Seznamte se – hypotéka

Způsobů, jak získat finanční prostředky, na pořízení nového bytu či domu, eventuálně na částečnou nebo dokonce kompletní rekonstrukci, je několik. Hypotéka, i zde v zásadě platí, že dobré plánování je polovinou úspěchu. Dobře si promyslete, jakou finanční částku jste schopni dlouhodobě splácet a v jakém časovém horizontu. Do úvahy vezměte všechny vaše příjmy, včetně mateřské dovolené. Zároveň se snažte zredukovat vaše další půjčky, kreditní karty a jiné úvěrové produkty. Seznámíme vás s těmi nejobvyklejšími variantami, jak získat hypotéku.

Varianty hypotéky

hypotékaHypoteční úvěry se dělí na účelové a neúčelové. Účelová hypotéka se zvýhodněnou úrokovou sazbou je podmíněna předložením finančních dokladů o koupi domu nebo bytu. Při čerpání bezúčelné hypotéky jakékoliv dokládání účtů odpadá. Můžete tak peníze využít prakticky na cokoliv. Investovat například do rekonstrukce starého bytu a ze zbylých peněz si udělat radost a odjet na dovolenou. U bezúčelové půjčky, která se nazývá také americká hypotéka musíte však počítat s vyšší úrokovou sazbou, než u účelové hypotéky. Ať zvolíte ten či onen typ, počítejte s tím, že banka bude požadovat zástavu. Tou může být právě kupovaná nemovitost, popřípadě jiná a to jedině na území ČR, kterou dáte bance do zástavy.

Hypotéka kalkulačka

Při zvažování, jakou variantu hypotéky si vybrat, využijte online nástroj hypoteční kalkulačka. Při vyřizování všech formalit ohledně srovnání hypoték, včetně následného čerpání vám může pomoci odborný poradce. Ideálně ne zaměstnanec konkrétní banky, aby byl znalý všech produktů na trhu a byl schopen doporučit úvěr vhodný pro vaši situaci a odpovídající přesně vašim požadavkům.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup