bouda pes

Nejlepší zábava pro psa, která nadchne každé plemeno, je skotačení s páníčkem

Přemýšlíte nad tím, jak hravě zabavit svého psa a zároveň ho při hře nenásilně cvičit? Pusťte se do toho s ním. Především mladší psi a štěňata vaši snahu ocení. Vy si přitom užijete také spoustu legrace a nemusíte se vůbec obávat si tyto chvilky vychutnat i s dětmi.

Hrajte si, přetahujte se a skotačte

Největší zábavou pro psy a štěňata zvláště je hra jako taková, skotačení s páníčkem nebo dalšími psy, nošení hračky, přetahovaná, hledání páníčka. Možností, jak psa zabavit je mnoho. Pokud pes dostane svoji hračku, v jejím nošení a běhání za ní nezná míru. Při této hře se dají ale nenásilně natrénovat povely jako podej, polož, přines… Pokud ale hru ukončíte a pes za vámi stejně přijde a s vyzývavým pohledem vám k nohám položí svoji hračku a čumákem vás pošťouchne, měli byste gesto ignorovat a přejít na jinou činnost. Pes si musí zvyknout, že pokud je hra ukončena, vrátit se k ní lze jen na páníčkův pokyn. To samé platí o skotačení, tedy hře bez hraček. Při ní se můžete společně honit po louce nebo si lehnout a potom vyskočit. Pokud se ale hra zvrhává a vy ji ukončíte, pes by se měl naučit vaše rozhodnutí akceptovat.

Jaká psí plemena jsou nejhravější?

Chcete-li si se svým psem celý život hlavně hrát, pořiďte si anglického buldoka, bernardýna, bígla, dalmatina či jorkšíra. Vhodný je ale také labradorský retrívr anebo australský ovčák. V každém případě počítejte s tím, že pro nové páníčky je nejnáročnější akceptovat a usměrnit psí zvědavost. Zkoumání okolí a hledání zajímavých informací je pro psy vždy atraktivní záležitostí. Získávání poznatků o stáří, pohlaví či kondici psů, kteří prošli před námi a překrytí informací vlastní, či seznamování se s novými soukmenovci osobně je pro psy lákavé, ale pro páníčky trochu rizikové. Pokud nevíme, na co si dát pozor. A toho je opravdu hodně. Máte-li doma opravdu hravého psa, který se nezastaví ani před pošťuchováním vašich dětí a často a rád prohání drůbež a další drobné obyvatele vaší zahrady, rozhodně by vám ve výbavě neměl chybět kvalitní kurník pro slepice, který poskytne úkryt pronásledované drobotině.

Zázemí nejen pro hry

Aby měl pes dostatek energie na hry a dovádění, potřebuje vlastní zázemí. V bytě postačí obyčejný pelíšek, pro větší plemena je však potřeba prostorná bouda pro psa, která poskytne dostatek prostoru pro pohodlný odpočinek, ale také zázemí před nástrahami okolního světa.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup