Které nebankovní půjčky jsou opravdu spolehlivé?

Vyznat se v nebankovních půjčkách už dnes dokáže jen málokdo – oficiálně na českém trhu působí až stovky různých úvěrových společností a neustále vznikají nové firmy, jež se zaměřují na žadatele, kteří nemohou získat půjčku od banky. Kromě solidních úvěrových společností, které ke klientům přistupují férově, zde působí také mnoho podvodníků nebo podvodných firem, jejichž cílem je pouze inkasovat peníze a žádný úvěr neposkytnout. V tomto článku pro vás máme několik tipů na spolehlivé nebankovní půjčky a rady, kterým nabídkám se pro jistotu vyhnout.

Rychlé sms půjčky mají vysokou schvalovatelnost

Asi největším hitem na poli nebankovních úvěrů jsou rychlé sms půjčky. Jejich výhoda spočívá nejen v rychlosti vyřízení, ale i v jednoduchém sjednání přes internet a široké dostupnosti i pro rizikové skupiny klientů. Velkým plusem těchto půjček je i vysoká šance na schválení – v tomto směru patří k nejlepším např. nová Ninja půjčka, kterou je schválena více než 90 % žadatelů. K prověřeným a oblíbeným sms půjčkám patří také Zaplo.cz, Japonská půjčka nebo Via SMS – ve všech třech případech se jedná o úvěry, které jsou napoprvé poskytovány zdarma.

Za doporučení rozhodně stojí také půjčka CreditOn, kterou provozuje společnost Creamfinance Czech.  I CreditOn patří mezi rychlé nebankovní půjčky a stejně jako řada dalších, i zde je nabízena první půjčka zdarma – v tomto případě až do výše 8 000 Kč, se splatností na 30 dní. Stálí klienti už sice poplatek uhradit musejí, mají ale šanci získat i vyšší částky – maximální úvěrový rámec je až 20 000 Kč.

Půjčky v hotovosti nabízí jen malá část poskytovatelů

Většina nebankovních úvěrů je vyplácena výhradně bezhotovostním bankovním převodem, najít si hotovostní půjčku je trochu složitější. K léty prověřeným a solidním poskytovatelům patří např. Provident Financial, je ale třeba poznamenat, že více se vyplatí jeho bezhotovostní úvěr – v hotovostní variantě jsou úroky mnohem vyšší. Z ostatních společností nabízí spolehlivé hotovostní půjčka také Smart půjčka, zajímavou novinkou je možnost výběru půjčky Zaplo v trafikách sítě Geco.

6

Zaručeně spolehlivé půjčky si vyberete pomocí srovnávačů

Chcete mít jistotu, že společnost, u níž si požádáte o půjčku je spolehlivá, seriózní a neokrade vás o peníze? Nejlepším způsobem, jak si najít a sjednat půjčku, je použití některého z webových portálů, specializovaných na srovnání půjček. Nejde o žádné stránky spojené s konkrétní úvěrovou společností – jedná se o nezávislé projekty, které se zaměřují na podrobné srovnání nebankovních i bankovních půjček, včetně rozsáhlých recenzí a dalších důležitých informací. K nejlepším stránkám, jež porovnávají půjčky patří např. PůjčkyHned.cz nebo CoolPůjčky.cz.

Na jaké druhy půjček naopak spolehnutí není?

Největším rizikem jsou zejména nabídky půjček od soukromých osob nebo od naprosto neznámých firem, které nemají ani vlastní webové stránky. Opatrní byste měli být také tehdy, pokud je pro sjednání půjčky nutné někam telefonovat – často se totiž jedná o podvodné předražené linky, kde minuta hovoru stojí až 99 Kč a zkušení operátoři navíc hovor co nejvíce protahují. Nejčastějším typem podvodné půjčky jsou pak nabídky úvěrů, kde jejich poskytovatel vyžaduje uhrazení poplatku předem – žádná seriózní úvěrová společnost po vás peníze předem nebude chtít. Podvodníky můžete naštěstí celkem snadno odhalit i pomocí internetu – stačí zadat telefonní číslo nebo název firmy do vyhledávače a hned můžete vidět případné reference od klientů. Nejjistější je ale použití srovnávačů půjček, které porovnávají výhradně takové úvěry, na něž se můžete na 100% spolehnout. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup