Jakou barvu zvolit při rekonstrukci fasády?

Uvažujete o rekonstrukci bytového domu? Bude se týkat i fasády? Pak je určitě dobré zamyslet se nad tím, jaká barva by se co nejlépe hodila. Možností je mnoho. Kreativnost správců domů je možné vidět například na panelových sídlištích, kde se opravdu fantazii meze nekladou. Pokud však vlastníte dům jinde, měly by se vaše myšlenky zabývat následujícími oblastmi.

Jak často bude nutné čištění fasády?

Světlá fasáda je krásná. Bílá značí čistotu, krásně prosvítí ulici a hned zaujme. Pokud je vše sladěno ve správné tmavší barvě u chodníku, nemusí být znečištění patrné. Problém však nastává v blízkosti hlavních komunikací. Poté je nutné volit častější čištění fasády, aby si dům udržel svou světlou barvu.

Šedivá barva nepůsobí hezky

Praktik by se ke znečišťování nestavěl čelem, ale raději by ho mírně obešel. Pokud je světlá fasáda neustále znečištěná, pak proč neudělat fasádu rovnou šedivou? Takových případů se každý rok také několik objeví. Výsledek je většinou vždy velmi špatný. Dům nepůsobí čistě a hezky na první pohled, ale vypadá spíše špinavě. Hůře se pak do něj hledají dobří nájemníci ať už je to v komerčním sektoru nebo soukromém sektoru.

Béžová, světle žlutá

Béžová barva je pro velkou část domů velmi dobrou alternativou. Umožňuje světlou barvu fasády. Zároveň je praktičtější než bílá barva, která se špiní velmi rychle.

V každém případě je však nutné počítat v časovém horizontu s pravidelným čištěním fasády.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup