asvaganda

Adaptogenní bylinky: co to je proč si je pořídit domů?

Adaptogenní byliny jsou skupinou rostlin nebo bylin, které mají schopnost pomáhat tělu vyrovnat se s fyzickým, duševním a emocionálním stresem a přizpůsobit se mu. Jednou z nejoblíbenějších adaptogenních bylin je ašvaganda. Získává se především z kořenů; obsahuje však i další části rostliny, které lze rovněž využít k léčebným účelům. Existují však i další adaptogennní bylinky. Patří mezi ně například ženšen, guarana či kotvičník.

Proč si vybrat zrovna ašvagandu?

Studie prokázaly, že ašvaganda může být prospěšná pro zlepšení celkového zdravotního stavu, protože pomáhá snižovat hladinu kortizolu (stresového hormonu) a zvyšuje energii, a zároveň podporuje lepší spánek. Je také známo, že zlepšuje náladu tím, že snižuje příznaky úzkosti a deprese. Dále bylo zjištěno, že ašvaganda zlepšuje poznávací schopnosti, vybavování paměti, koncentraci a soustředění. Kromě toho, bylo zjištěno, že ašvagnda má protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které mohou pomoci při ochraně organismu před chronickými onemocněními. Ašvagandu v té nejvyšší kvalitě si můžete pořídit například ZDE.

Při užívání ašvagandy buďte opatrní

Jde sice o velmi silný přírodní adaptogen, ale před jeho intenzivním užíváním byste se měli poradit se svým lékařem. Při užívání ašvagandy by měly být opatrné především těhotné nebo kojící ženy nebo osoby se závažnými zdravotními potížemi. Na druhou stranu, pokud je vše v pořádku a ašvagandu můžete bez problémů užívat, dokáže vám nabídnout řadu potenciálních zdravotních výhod.

Další přírodní adaptogeny

Kromě ašvagandy existují i další přírodní adaptogeny, které vám mohou pomoci při zvládání stresu. Patří mezi ně maca, kotvičník, guarana nebo ženšen. Každá z těchto bylin má své přednosti, díky kterým je vhodná pro jiné účely použití. Adaptogenní byliny mají schopnost snižovat hladinu stresu, zvyšovat energii a zlepšovat životní pohodu. Některé z nich si můžete dokonce i vypěstovat doma na zahrádce. Takový ženšen je velmi nenáročná rostlina, na které si můžete pěstování bylinek vyzkoušet. A když už jsme u bylinek, taková bylinková zahrádka, která vám po celý rok poskytne zdroj zdraví pro vaše tělo, je poměrně nenáročná na vybudování i udržování. S chutí se do ní pusťte a uvidíte, že už jen prací na zahradě se váš stres začne rozpouštět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup