Jaké jsou filtrační systému u čističek?

Čističky vzduchu, které jsou nejlepším řešením právě pro alergiky. Ty, stejně jako další typy, by měly kromě správného vzduchového výkonu také obsahovat takzvaný HEPA filtr, jehož účinky jsou téměř 100%. HEPA filtr tak zachycuje téměř veškeré látky, které jsou větší než 0,3 mikronu. Mimo prachu tak vzduch zbaví i různých virů, smogu a podobně.

Jestliže jste kuřáci, tak proti kouři a zápachu jsou určeny uhlíkové filtry. Ty fungují mnohdy ve společné kombinaci s HEPA filtry a jsou vhodné pro zachycování miniaturních částic, které by klasická mechanická filtrace nezachytila. Uhlíkové filtry tak dokážou zbavit místnost zápachu z kuchyňských výparů či kouře z cigaret. Celkově tyto filtrace v čističkách vzduchu obsahují ty nejmodernější technologie, díky kterým je jejich funkce poměrně jednoduchá, ovšem velmi účinná.

čistička vzduchuVelmi výkonná je například čistička Winix U450, která disponuje výkonem 492 m3/h a hodí se tak do prostorů, jenž mají objem až 200m3. Tato čistička má pětistupňový systém filtrace a spoustu dalších doplňků, které vám zpříjemní její užívání. Životnost HEPA, prachového a uhlíkového filtru je až 12 měsíců.

Tento typ čističky má poté více funkcí a je tak určen nejen pro alergiky, ale také například pro kuřáky. Za kvalitu si je však potřeba připlatit a Winix U450 vás vyjde na 11 990,- Kč.

Čeho se vyvarovat při výběru čističky vzduchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup