Jak vybírat stropní ventilátor

Rozhodli jste se, že si pořídíte stropní ventilátor? V tom případě gratulujeme, protože jste vybrali nejbezpečnější typ ventilátoru, který navíc šetří místo, nepůsobí rušivým dojmem v místnosti, a ještě je šetrný k vašemu zdraví, protože u něj nedochází k přímému kontaktu uživatele s proudícím studeným vzduchem.

Výhod stropních ventilátorů je ale daleko více, včetně té, že ho lze používat i v zimě k zabránění toho, aby se teplý vzduch držel u stropu. Díky tomu pomáhá stropní ventilátor snižovat náklady na topení.

Jak se ale v jednotlivých produktech vyznat a který nakonec zvoliv?

Kde bude zařízení umístěno

Před samotným nákupem si ujasněte několik základních věcí a odpovězte si na otázku: „Kde bude ventilátor umístěn?“ Většina uživatelů instaluje ventilátor do středu místnosti, aby docházelo k plynulému toku vzduchu.

Jestliže chcete ochladit větší prostory, popřemýšlejte nad tím, zda pro vás nebude lepší, když si koupíte zařízení dvě či více. Důležité je spočítat si vzduchový výkon ventilátoru, jenž vám pomůže se správným výběrem velikosti. Velikost místnosti, stejně jako výška stropu, bude pro vás při nákupu klíčovým faktorem. Do menších pokojů o velikosti do 20 m2 vám bude stačit menší ventilátor o průměru do 120 cm, zatímco do místností nad 40 metrů čtverečních již volte ventilátory větší, jejichž průměr bude alespoň 140 cm. Před nákupem si proto ověřte, pro jak velkou místnost je zařízení určeno. Počítejte také s tím, že se vám sníží strop o výšku ventilátoru. Pokud tedy máte nízké stropy a jste vyšší postavy, měli byste vzít tuto skutečnost v úvahu.

Pozor na hlučnost

Uznejte, že poslouchat neustálé hučení ventilátoru, je doslova k zbláznění. Zvláště, pokud ho budete chtít nainstalovat v ložnici. Přestože stropní ventilátory patří k těm nejtišším ventilátorům, před nákupem zařízení se zaměřte také na jeho hlučnost.

Funkce, design, cena

Vše hraje při nákupu roli a vy budete jistě porovnávat cenu s přínosy daného produktu. Kromě pořizovacích nákladů koukejte na ekonomickou náročnost provozu.

Zaměřte se také na design přístroje, který by měl být takový, aby co nejméně narušoval vzhled interiéru.

V neposlední řadě nezapomeňte na funkce, kterými zařízení disponuje a zejména na způsob ovládání. S dálkovým ovládáním, které umožňuje přepínat rychlost otáček a vypnutí a zapnutí ventilátoru a světla, bude používání ventilátoru pohodlnější.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup