Jak odstranit graffiti nejen z fasády?

Majitelé rodinných domů dlouhodobě bojují s vandaly, kteří si fasády jejich domů, ploty, garáže a další majetek pletou s malířským plátnem. Tvůrci graffiti nikdy nespí, a jakmile se objeví atraktivní plocha, udeří. Máte podobný problém a nevíte, jak se s graffiti vypořádat? Prozradíme vám to.

Je to boj nervů a peněz. Na jedné straně stojí sprejeři, pro které je graffiti uměním a adrenalinovou zábavou. Na straně druhé majitelé rodinných domů. Ti na jejich počiny hledí úplně jinak. Boj proti malůvkám však není snadný. Pouliční umělci používají barvy všeho druhu – nejčastěji olejové akrylové, nitrocelulozové a alkydové. „Amatéři“ se někdy chopí i obyčejných fixů či křídy.

ibic-cz_graffity_cz_01

Trvanlivost a čištění od graffiti závisí na typu znehodnoceného povrchu. Sprejeři mají dlouhodobé zkušenosti a jsou před majiteli rodinných domů vždy o krok napřed. Moc době vědí, na čem budou jejich spreje a fixy dlouhodobě držet. Na fasádách z břízolitu a jiných porézních materiálech nejlépe drží právě barvy ve spreji. Odstranění graffiti z těchto povrchů je mnohem problematičtější než z hladkých povrchů jako jsou lakované dřevěné desky, kov, sklo apod.

K odstranění graffiti se používají speciální přípravky a chemické metody na principu rozpouštědel. Odstranění probíhá tak, že dojde k narušení pojiva nebo pigmentu barvy a poté ji lze vyčistit mnohem snadněji.

Vybrat vhodný čisticí prostředek není snadné. Bez předchozích zkušeností nemusí čištění dopadnout podle vašich představ. Nechcete-li riskovat, obraťte se na některou ze specializovaných firem. Technici provedou odstranění graffiti pomocí špičkové techniky, která je účinná a současně velmi šetrná k povrchu. Samotným čištěním povrchu však boj se sprejery nekončí. Stejně důležitá je i prevence, konkrétně v podobě speciálního nátěru.

Antigraffiti nátěry vytváří na povrchu souvislou vrstvu, která chrání podkladovou vrstvu a je snadno omyvatelná. Chcete se dozvědět více? Informace o čištění graffiti a antigraffiti nátěrech najdete na www.graffiti.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup