Designová svítidla pro odvážné: Foscarini

Italský design je zárukou originality, tím spíš v případě jedinečného osvětlení Foscarini. Italská svítidla v podání tvůrců z designérské dílny Foscarini jsou nespoutaná, nepopsatelná, ohromující… Každý pohled na designová svítidla značky Foscarini skýtá nová překvapení, která vaší fantazii a představivosti nedají ani chvíli vydechnout. Ale začněme pěkně od začátku…

Dokonalé propojení funkce a vzhledu

Historie svítidel Foscarini se začala psát v roce 1981. Od té doby se designérský ateliér profiloval jako tvůrce inovativního osvětlení charakteristického dokonalým spojením funkce i designu. Umělci působící pod záštitou ateliéru Foscarini si jsou vědomi toho, že dobré svítidlo musí v první řadě dostát svému účelu, až následně se ke slovu dostává jeho vzhled. Oba aspekty jsou však v naprosté rovnováze a žádný nepřichází zkrátka.

Funkční svítidla do každého koutu

Malá stolní lampička, která je na první pohled téměř nepostřehnutelná, nebo velká stojací lampa, která je dominantou prostoru? Nenápadná nástěnná lampa, nebo naopak extravagantní stropní svítidlo, které se stane originálním dekoračním prvkem? Značka Foscarini myslí na všechny situace. Můžete použít svítidla z jedné designové řady, ale stejně tak můžete elegantnější svítidla doplnit výraznou lampou a vytvořit tak zajímavý protiklad.

Originální svítidla plná kontrastů

Kdybychom chtěli jedním slovem charakterizovat originální svítidla Foscarini, tak nejvýstižnější bude jistě „kontrast“. Při pohledu na široké portfolio stropních svítidel, nástěnných a stojacích lamp nebo venkovních světel je totiž jasné, že zde nevládne žádná přísná koncepce a pravidla. Jednou tak vzniká výrazná modelová řada plná hravých svítidel, jindy můžeme obdivovat elegantní tvary, které jsou hodny i těch nejluxusnějších interiérů. Zmíněné kontrasty navíc ovlivňují všechny aspekty. Elegantní bílá a černá svítidla kontrastují s pestrobarevnými lampami, rovné elegantní linie jsou na míle vzdáleny svítidlům nejpodivnějších tvarů, která se právem stanou dominantou každého prostoru.

Cesty napříč světy

Co mají extravagantní svítidla představovat? Mnohdy může být těžké pochopit autorský záměr, ale názvy designových řad mluví za vše: Supernova, Le soleil, Big bang a mnoho dalších. Jindy se můžeme vydat na cestu do Jamaicy, Habany a ještě dále… Zdá se, že studnice nápadů a inspirace je nekonečná a designéři z ateliéru Foscarini ještě zdaleka neřekli své poslední slovo a neustále zdolávají překážky, které jim kladou materiály a technologické postupy.

Zaujaly vás protiklady, které se snoubí v rozmanitých svítidel Foscarini? Vydejte se na cestu roztodivnými světy, které vám kvalitní italská svítidla nabízí…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup