3 skvělé tipy, jak zařídit malý byt

Kdo se v zařizování bydlení nevyžívá, je vděčný za každý tip, který celou záležitost zjednoduší. Ještě o něco komplikovanější je ovšem zařizování malého bytu. Místa je o poznání méně a není snadné vymyslet funkční koncept. Designéři však moc dobře vědí, jak zúročit letité zkušenosti a řídí se následujícími pravidly.

1) Světlé a tlumené tóny

Na celkové atmosféře má významný vliv barevná paleta, kterou při zařizování interiéru zvolíte. Možná vás budou lákat líbivé ostré odstíny, ale snažte se jich vyvarovat, protože prostor opticky zmenšují a rychle se okoukají. Nedáte-li si přesto říct, dejte jim šanci prostřednictvím bytových textilií a doplňků – ty je totiž mnohem jednodušší nahradit než například tapety.

Další možností, jak opticky zvětšit prostor, je použití dvou odlišných odstínů pro stěny a strop.

2) Odlehčený nábytek

V posledních letech je oslavován „poctivý“ nábytek z masivu. Skutečně vypadá dobře, ale jeho místo je především ve větších bytech. Skromnější podlahová plocha si žádá jiný přístup – mnohem lépe vypadají vzdušné otevřené police a subtilnější nábytek, třeba ten s odlehčenou kovovou konstrukcí.

Prostor snadno odlehčíte a současně opticky zvětšíte pomocí nábytku na nožičkách. Určitě preferujte multifunkční kousky, které zvládají více funkcí. Ušetří vám místo a dost možná i peníze.

3) Hrátky se světlem

V malém bytě je dostatek světla ještě o něco důležitější než ve větších prostorách. Jak tento fakt uchopíte, je na vás. Dobře situovaný byt je ve výhodě – pokud přes okna proudí přirozené světlo v dostatečné míře, nestavějte mu do cesty těžké závěsy a neprůhledné záclony, mnohem lepší jsou lehčí záclony.

Optimálního prosvětlení místností dosáhnete doplněním centrálních svítidel menšími lokálními zdroji světla, instalací zrcadel a barevným sjednocením podlah.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup