Chcete zlevnit topení? Pomohou kvalitní kotle i státní dotace

S příchodem zimy přijde otázka vytápění na přetřes v mnoha rodinách. Už dávno neplatí, že vytápění plynem nebo dálkovým teplem je sice drahé ale komfortní a při topení biomasou sice odlehčíte své peněžence, ale svým zádům a časovému rozvrhu už nikoli. Moderní kotle umí spojit snadnou údržbu s nízkými platbami a na jejich pořízení vám navíc stát může finančně přispět.

Topení pevnými palivy může mít mnoho podob. Kotle na tuhá paliva již například umožňují naložit do zásobníku velký objem topiva a o vyhřívání bytu či domu se pak až několik dní vůbec nestarat. Vysoká účinnost kotle šetří palivo a tím i vaši peněženku. Vytápění v nich je komfortní, pohodlné a navíc šetří i životní prostředí. Mezi zástupce této nové generace kotlů patří například model H416 eko-u nebo automatický kotel na uhlí H824-A.

011

Topení dřevem může být velmi komfortní – pixabay.com

Nabídka kotlů i jejich příslušenství je široká a snadno se přizpůsobí každému požadavku. Existují vhodné modely pro velmi malé kotelny s kompaktním a prostorově nenáročným půdorysem, stejně jako kotle, které zvládají automatické odpopelnění nebo povolují ovládání přes GSM nebo internetový modul.

Myslete ekologicky a nechte si za to zaplatit

Pokud se jen trochu zamýšlíte nad udržením životního prostředí nebo ekologických zdrojů, nebudete nejspíš příliš naklonění fosilním palivům. Kotle na dřevo pro vás tedy budou mnohem vhodnější variantou. Jejich ekologické varianty navíc nabízejí tzv. spalování bez kouře s eliminací většiny škodlivých látek, které jinak nekontrolovatelně unikají do ovzduší a zamořují okolí.

Pokud se rozhodnete pro pořízení kotle s prověřeným ekodesignem s emisní třídou pět, můžete navíc dostat od státu velkou část peněz za jeho pořízení zpět. Stačí si vybrat některý ze schválených a prověřených modelů. Sázkou na jistotu je kotel Ecomax 50 s velkým přikládacím otvorem umožňujícím spalovat velké kusy dřeva a velkoryse navrženým zásobníkem, do kterého se vejde mnoho paliva.

Moderní kotel na tuhá paliva OPOP

Moderní kotel na tuhá paliva OPOP

Další úroveň komfortu dosáhnete při pořízení kotle na pelety z řady Biopel, které nabízejí například automatické zapalování nebo pohodlné dálkové ovládání, které dovoluje úplné vypnutí kotle v době vaší delší nepřítomnosti. Při používání kvalitních pelet není navíc při spalování produkován téměř žádný popel a to málo, co se přece jenom ocitne v zásobníku, lze využít jako skvělé hnojivo na zahradu.

Jak vidíte, každý typ kotle má své výhody. A není ani nutné mít zvláštní místnost pro ukládání paliva, což si mnohé menší rodinné domky nemohou dovolit. Pytel s lehkými peletami může být klidně schovaný za botníkem v předsíni. Je tedy jen na vás, pro jaký typ kotle a způsobu vytápění se rozhodnete, protože z dostupných možností si vybere opravdu každý


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup