srovnani povrchu

Chcete u domu vybudovat větší dlážděnou plochu? Pak to bez těžké techniky bude dřina!

Dlážděné plochy kolem domu jsou většinou velice užitečnou záležitostí. Mimo parkování vozidel jsou velice praktické například i jako prevence proti shromažďování vlhkosti kolem domu a další zajímavé možnosti využití. Jenže jejich výstavba nemusí být zrovna vždy legrace.

Pokud chcete vybudovat kraťounký chodníček, tak vám mohou dost často postačit i vlastní ruce a tvrdá dřina. Jenže naopak pokud chcete vybudovat opravdu kvalitní a velký chodník, u kterého předpokládáte spoustu metrů čtverečních, tak pro vás bude rozhodně tou nejlepší možností použití stavební techniky.

Jednoduché srovnání povrchu s rypadlem

Předtím, než se pustíte do čehokoliv podobného, byste měli především prostříkat plevel a trávník likvidující látkou a následně celou tuto skrývku seškrábnout. Na ruční práci je to opravdu velice obtížný úkol, ale zcela naopak na práci bez nějakého většího nasazení můžete využít rypadlo. Rypadla mimo hlavní lopaty mají také velice šikovnou radlici, se kterou můžete dlouhodobě srovnávat povrch, jak potřebujete. Pochopitelně je vám pro takovou práci k dispozici půjčovna rypadel, kde můžete jeden ze strojů pronajmout.

Následné srovnání povrchu

ještě předtím, než se pokusíte o jakékoliv pokládání samotné dlažby, budete potřebovat opravdu dobře povrch vyrovnat a udusat. Na to je nejspíš nejlepší volbou vibrační deska. S pomocí vibrační desky byste měli uhladit povrch, na který následné půjde vrstva štěrku a písku, které pomohou dlažbě usadit se a držet na místě dlouhou dobu bez posouvání. Oproti rypadlům je půjčovna vibrační desky mnohem častější a dostupnější záležitost.

Konečná pokládka a usazení dlažby

Po vybetonování obvodních částí dlažby a následném vydláždění celého vnitřku je potřeba opět vyrovnat povrch. Tady už ale vibrační deska není ideální, protože by mohla vytvořit nové boule. Mimo desky vám i vibrační válec půjčovna dokáže většinou poskytnout. Válec není vhodný do měkké hlíny, protože by se zabořil. Zcela naopak je ale dokonalým adeptem k citlivému usazení hotové dlažby. Díky němu jednoduše usadíte dlažbu a nevytvoříte u toho žádnou nerovnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup