Vydělávejte pomocí nevyužitého bytu

 

V dnešní době poměrně značné procento lidí hledá způsoby, jak si přivydělat peníze mimo své stálé zaměstnání. Většinou se v takových případech vrhají do brigád, které sice peníze navíc přinášejí, ale zároveň také seberou příliš volného času, jenž by se dal využít i jinak. Proč tedy vydělávat takhle složitě, když to jde i jednodušeji? Vlastníte například nikým nevyužívaný byt v Praze? V tom případě je tento článek určený přímo pro vás, takže rozhodně nepřestávejte číst.

Jak vydělávat pomocí prázdného bytu?

  • dlouhodobým pronájmem
  • krátkodobým pronájmem

Z hlediska pravidelného příjmu se vám možná jako lepší možnost jeví na první pohled dlouhodobý pronájem. Jenže opak je pravdou. Pokud svůj byt poskytnete nájemníkovi na delší dobu, nikdy nemáte jistotu, jak se k němu bude chovat. Jestli se jedná o cizího člověka, je nejistota o to silnější. Velice jednoduše se tak může stát, že po jeho vystěhování budete muset provést celkovou rekonstrukci, která může zcela vynulovat příjmy z pronájmu. Tato varianta tedy opravdu výhodná není.

Krátkodobý pronájem je správnou cestou

Pokud se rozhodnete více zaměřit na krátkodobý pronájem, čekají vás o 20 až 50 % vyšší příjmy. To je zřejmě tím největším plusem, který můžete v tomto případě očekávat. Správa Airbnb se za vás postará prakticky o všechno. Nebudete muset shánět klienty, nebudete muset vítat hosty, nebudete muset ani uklízet nebo provádět údržbu. Pouze poskytnete prostory a tím vaše úloha končí.

Samozřejmě je jasné, že taková služba není zcela zadarmo. Pokud by vás zajímali konkrétní informace, stačí si dohledat ceny správy krátkodobého pronájmu, kde se nachází kalkulace veškerých výdajů, se kterými musíte počítat. Nicméně se ani v nejmenším nemohou rovnat následným příjmům.

Pokud vás tento článek a téma v něm obsažené zaujalo, neváhejte si o problematice zjistit ještě více informací. Mohlo to totiž výrazně pomoci vašemu rodinnému rozpočtu, protože každý příjem na víc se přece hodí. Nebo se snad mýlíme?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup