Vanové zástěny a sprchové dveře

Přemýšlíte jak zařídit malou koupelnu, kde potřebujete opravdu každičké místo? Každý centimetr může přijít vhod a u koupelen v panelových domech to platí dvojnásob. Správně vybraný sprchový kout ušetří spoustu prostoru a v malé koupelně je určitě lepší, než velká vana. Pro sprchový kout je vhodné využít niku nebo i výklenek v prostoru místnosti. Pokud ovšem dáváte přednost koupeli před rychlým osprchováním i zde se nabízí možnost.

Potopa v koupelně už je minulostí

sprchaVanové zástěny umožňují využívat vanu také jako sprchový kout, což je ideální řešení především pro malé koupelny. Hlavní funkcí vanové zástěny je ochrana prostoru koupelny před vlhkostí a zachování soukromí při hygieně. Jemný dekor skla nenaruší čistý vzhled zástěny, ale poskytne pocit většího soukromí. Navíc působí esteticky. Naštěstí je doba igelitových závěsů z časů našich babiček už dávno pryč.  Dnes můžete z koupelny vykouzlit ideální místo pro odpočinek a relaxaci po náročném pracovním dni.  Vanové zástěny lze umístit na všechny typy van včetně těch rohových a jinak atypicky řešených. Existují speciální designové zástěny i ty pro univerzální řešení, například na vany Jika. V tomto případě je určitě lepší nechat si poradit od odborníků na slovo vzatých a zajít do některého z koupelnových studií.

Jaké jsou tedy možnosti a jak si vybrat?

Při výběru se setkáte většinou se dvěma typy vanových zástěn – skládací a pevné. Skládací zástěny jsou umístěny v rámu a mají jeden nebo více svislých profilů. Velkou výhodou tohoto typu je především skladnost. Naopak nevýhodou se může stát údržba. Kolem harmonikových profilů se udržují nečistoty. Pevné vanové zástěny jsou vyráběny ze šesti až osmi milimetrového bezpečnostního skla, které má ochrannou vrstvu.  Ta slouží k zabránění usazování vodního kamene, a proto i údržba je v tomto ohledu hračka. Dobře si tedy promyslete, jaké podmínky při zařizování koupelny máte. Jaký je k dispozici celkový prostor místnosti apod.

Alternativy sprchových koutů

Sprchové kouty jsou praktickým vybavením koupelen.  Nejen že ušetříme spotřebu vody, ale také náš čas. V moderních koupelnách se však stále častěji vyskytují jako alternativa sprchových koutů tzv. niky a sprchové dveře.  K umístění takového sprchového koutu můžeme využít i menší prostor v koupelně, ale určitě si takový kout můžeme pořídit i do velké koupelny, kde působí luxusním dojmem.  Sprchové dveře mají různé systémy otevírání a vybere si zde skutečně každý. Například v sortimentu společnosti Koupelny INPO® CZ, s. r. o. naleznete hned několik variant. Od klasických dveří s otevíráním do prostoru, přes zalamovací a posuvné dveře až po shrnovací, které je možné využít pro všechny tvary a rozměry sprchových koutů. Důležité je také vybrat správný odtokový systém do niky. Zvolit si můžete mezi sprchovými vaničkami, nebo odtokovým žlábkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup