Moderní typy tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla vzduch voda, patří k těm levnějším investicím, pakliže vezmeme v potaz hlubinné vrty nebo klasické zemní kolektory. Jde o cenově přijatelný zdroj tepla, s čímž do značné míry koresponduje také brzká návratnost vydaných finančních prostředků.

Vše samozřejmě závisí na tom, jaký typ tepelného čerpadla zvolíte a jak bude váš systém propracovaný, respektive, kolik prvků a doplňků bude obsahovat. Typickým příkladem jsou dva modely těchto zařízení.

  • Tepelná čerpadla WKF
  • Tepelná čerpadla CMF

Sada tepelného čepadla Frankfurt Duo

Energetická nenáročnost a vysoká flexibilita

Předpoklady, jimiž vás zahrne první ze zmiňovaných variant. Právě tepelná čerpadla WKF lze zakomponovat do již fungujícího solárního systému, případně k jiným zdrojům vytápění. Vše můžete navíc ovládat za pomoci praktického a moderního ovladače, jenž disponuje barevným displejem.

Máte tak vše na dosah ruky a regulace vytápění či ohřevu vody je naprosto snadnou záležitostí. Prostřednictvím speciálních softwarů, jako je Multitalent Smart-Control můžete sledovat jednotlivé křivky vytápění a výsledný provoz.

Moderní zařízení CMF

K výhodám opačného systému lze jistě zmínit možnost funkce chlazení, jež může být příjemná hlavně v letních měsících. Modulární konstrukce, dialogové ovládání nebo výkonná regulace, která do posledního detailu odpovídá vašim potřebám.

Tento systém je dodáván i s měřičem množství zajišťovaného tepla a stejně, jako u předchozí varianty, lze napojit na externí zdroje tepla. Výkony těchto tepelných čerpadel vzduch voda mohou započínat na hodnotách 10,2kW a končí na úrovni 35,4kW.

Je nejvyšší čas myslet na návratnost vložených financí do topných systémů. Na efektivitu a přínos celého zařízení, který může být větší, než si mnozí z vás myslí. Tepelná čerpadla jsou zkrátka hudbou budoucnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup