moderni topne systemy

Moderní topné systémy dokáží spojit výkon, úsporu a pohodlí v jednom

Moderní topné systémy nám dneska nabízejí naprosto odlišnou kvalitu a možnosti, o kterých se nám poměrně nedávno nesnilo. Na základě výše investice a požadavků dnes už může být topný systém bez problémů plně manuální, lehce automatizovaný, nebo může jít o kompletně automatizovanou záležitost, která vám pomůže s péčí o domácnost.

Zkrátka dnes už můžete vybírat z mnoha různých možností. A výhody, které vám dokáží moderní topné systémy nabídnout, jsou tím nejsilnějším, co vám mohou přinést.

Citelné tepelné přechody pro zdraví i pohodlí

V zimě jsme vystaveni celé řadě vlivů, které pro náš organismus nejsou příjemné. Jedním z těch, o kterých se mluví poměrně málo, jsou četné přechody mezi různým počasím, které náš organismus musí vždycky snášet. Přitom v domácnostech nemusíme nutně přetápět, pokud udržování teploty vody funguje přesně tak, jak by mělo.

Ideálně totiž v systému figurují i speciální regulace, které mimo jiné počítají také s venkovní teplotou. Na základě toho tak vždycky bude výkon vytápění ideální, protože v mrazivých dnech nenechá poklesnout teplotu v domácnosti, zatím co v teplejších dnech nebudete zbytečně přetápět.

Plynulé = úsporné

Možná by se to nemuselo na první pohled zdát, ale postupné vytápění je cestou k tomu, jak se vyhnout zbytečně vysokým poplatkům za teplo. Princip je přitom jednoduchý. Zatím co u klasického manuální vytápění většinou byt vystydne a následně jej přetápíme s velkými ztrátami, tak udržování teploty vody v radiátorech je pravým opakem. Postupné přitápění přitom může ušetřit i více, než je čtvrtina nákladů na vytápění. Oproti starším topným systémům se tak dokáží moderní vychytávky doslova zaplatit.

Přesné směšování díky regulátorům

Pokud máme v systému kvalitní směšovací ventily, tak už máme velkou část směšování poměrně vyřešenou. Jenže i tak ale můžeme mít problém s velkými výkyvy, které rozhodně znamenají menší pohodlí a k tomu ztráty. K tomu ale slouží regulátor konstantní teploty, který se umísťuje právě za směšovací prvky a tam funguje jako zpřesňující zařízení. Je kompletně soběstačný a může problémy s nepřesností směšování elegantně vyřešit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup