Kamenná umyvadla a jejich vlastnosti

Umyvadlo do kuchyně i koupelny by mělo být vybíráno na základě minimálně dvou kritérií. Mělo by být krásné a funkční. Funkčnost umyvadla většinou není problém, ale najít model, který bude zapadat svým designem do Vaší kuchyně či koupelny a designově ji doplňovat je často větší oříšek. Mnoho lidí nakonec vybralo umyvadlo z kamene a jsou maximálně spokojeni. V tomto článku si popíšeme hlavní parametry, výhody a nevýhody těchto umyvadel.

V minulosti byla umyvadla vyráběna z nerezové oceli, mědi, nebo porcelánu. V současné době se do popředí dostává esteticky příjemný vzhled přírodního kamene. Toto umyvadlo je totiž nejen plně funkční, ale i krásné a přináší do interiéru přírodní prvek, takže apeluje především na Vaše estetické cítění. V minulosti byla přírodní kamenná umyvadla dostupná pouze do koupelen, ale v jejich využití se postupně rozšiřuje i do kuchyní, kde se staly kamenné dřezy též velmi lákavými.

kamenne-umyvadlo

Mnoho lidí říká, že kuchyňský dřez z přírodního kamene je perfektní způsob, jak vyjádřit svou individualitu a osobnost, stejně jako dodat teplý a vstřícný pocit do jejich kuchyně.

Jak je to s čistěním kamenných umyvadel?

Kolem kamenných umyvadel jde několik historek o problémech s čištěním, ale většina lidí, kteří mají nainstalováno kamenné umyvadlo říká, že je stejně snadné na údržbu jako jakékoliv jiné, které měli před tím. Jen je třeba být opatrný před několika kyselinami, které jsou zmíněné v návodu k údržbě.

V současné době je asi nejpopulárnějším kamenem pro výrobu kamenných umyvadel mramor. Výhoda tohoto materiálu je především ve velké odolnosti proti vymývání a slábnutí barev, takže bude při správné údržbě Vaše umyvadlo vypadat neustále jako nové. Další možností je kompozitní kámen, který nenabízí tak velký rozdíl v individualitě, ale je též vhodnou alternativou k běžnému umyvadlu do kuchyně či koupelny.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup