tepelna cerpadla klimatizace

Jak topit “studeným vzduchem”? Tepelné čerpadlo vzduch voda to zvládne

Pokud přemýšlíte o tepelném čerpadle vzduch voda a víte, že tepelné čerpadlo vzduch voda pracuje s teplem vzduchu, pravděpodobně vás napadá otázka, jak je možné v zimě topit studeným vzduchem. Vysvětlení je následující. Chladiva používaná v tepelných čerpadlech vzduch voda mají bod varu již při teplotách -10 až -15 stupňů Celsia. Proto se odpařují i při teplotách pod bodem mrazu, což usnadňuje provoz  i v zimě. Některé modely spolehlivě fungují i při teplotách pod -20 stupňů Celsia. Při nízkých teplotách se však topný výkon snižuje.

Přídavné topné těleso

Tepelná čerpadla vzduch voda proto mají obvykle také přídavné topné těleso, které lze zapnout při nízkých teplotách nebo v případě potřeby dodatečného výkonu. To by však mělo zůstat pouze výjimečným případem, protože při provozu tepelného čerpadla vzduch voda s topným tělesem potřeba energie tepelného čerpadla vzduch voda zvyšuje, což nechceme Proto je přesné dimenzování tepelného čerpadla vzduch voda velmi důležité. Jedině tak se dosáhne co nejnižší spotřeby energie. O podrobné informace se obraťte na firmu KSK spol. sr.o.

Láká vás tepelné čerpadlo vzduch vzduch?

V porovnání s jinými tepelnými čerpadly jsou tepelná čerpadla vzduch vzduch relativně levná na pořízení a jejich instalace není složitá, protože nevyžadují žádná topná potrubí ani radiátory. Z tohoto důvodu je systém také prostorově velmi úsporný. Kromě toho lze tepelné čerpadlo vzduch vzduch použít nejen k vytápění a chlazení, ale také k zásobování vnitřních prostor (interiéru) čerstvým vzduchem. To zajišťuje nejen příjemnější vnitřní klima, ale zabraňuje také tvorbě plísní a má pozitivní vliv na stavební materiál. Tepelná čerpadla vzduch vzduch jsou však méně účinná než jiná tepelná čerpadla, zejména v zimě, kdy je venkovní vzduch velmi chladný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup