Jak levně, ale přitom hezky dekorovat byt?

Každý z nás se občas zasní při pohledu do lifestylového časopisu, nebo výlohy obchodního domu na krásně naaranžovanou místnost a říkáme si, že něco podobného bychom chtěli mít i u nás doma. Nemusí to být tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát a navíc s minimálními finančními náklady bez nákupu nového nábytku nebo drahých dekorací do bytu.
Přinášíme Vám několik tipů, které Vám pomohou vyzdobit Váš domov a přitom téměř nezatíží peněženku.

  1. Kouzlete s osvětlením místností. Rozdělte si ve své mysli jednotlivé zóny místností na pracovní a odpočinkové. V pracovních částech ponechte silnější přímé světlo, ale v odpočinkových koutech se snažte dosáhnout spíše uklidňujícího až romantického osvětlení, které bude výrazně tmavší. Stačí zakoupit žárovky s nižším příkonem, čímž navíc do budoucna ušetříte za elektřinu. Jinou možností je pak dekorativní osvětlení, které lze v mnoha případech koupit za velmi nízké ceny, ale přitom dokáže změnit náladu prakticky celé místnosti.
  2. dekorativni-led-osvetleni-strom-s-kvetyPodívejte se po zbytcích látek v místních obchodech. Tyto zbytky jsou ideální pro obnovu polštářů, závěsů a jiné menší projekty po celém domě. Jsou obvykle za 1/3 ceny a vypadají stejně dobře.
  3. Nezapomeňte na zeleň. Rostliny každou místnost oživují a dodávají Vám kousek přírody. Jednoduché zelené rostliny většinou vydrží déle, než květiny a v mnoha případech dokáže divy i jen jeden pouhý list, který správně naaranžujete. Zkuste jeden palmový list, nebo obdobný kousek rostliny umístit do velké vázy. Tak vznikne jednoduchá, ale přitom moderní a přitažlivá dekorace. Do kuchyně můžete přidat malou bylinkovou zahrádku, která přinese do místnosti život. A pokud se nechcete o rostliny starat, můžete využít umělé květiny, které už jsou dnes na takové úrovni, že je v mnoha případech téměř nelze rozeznat od živých.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup