Dům plný světla

Není mnoho lidí, kteří by se cítili dobře v tmavých místnostech zalezlí jako krtci. Většina lidí naopak ocení dostatek světla, prostorné, vzdušné a světlé místnosti, kde se cítí volně a přirozeně. Se správnými svítidly lze takového pocitu dosáhnout prakticky kdekoli. Zařizujete-li nový byt nebo dům, je třeba jej vybavit dostatkem svítidel a osvětlení. Při výběru je důležité si uvědomit, že osvětlení není pouze samotné svítidlo, podstatný je také světelný zdroj.

Jak efektivně vybrat svítidlo

Odborníci doporučují nejprve vybrat vhodnou žárovku, která dostatečně osvětlí celou místnost a jí potom přizpůsobit výběr svítidla. Jako ideální světelný zdroj se jeví moderní LED žárovky, které upoutají svou nízkou spotřebou, dlouhou životností a celkově ekologickým provozem. Pro odpůrce však existují samozřejmě další alternativy jako úsporné žárovky či halogenové žárovky.

pr_aulix160903

Výběr svítidla je zase otázkou vkusu, zajisté i vy chcete vašemu interiéru dopřát co nejvíce světla, proto je dobré nechat si spočítat, jaké svítivosti by pro konkrétní místnost měla svítidla dosáhnout v ideálním případě. Potom už nikdy nebudete mít v interiéru tmu. Odborníci s mnohaletými zkušenostmi na vás čekají ve světelném studiu Aulix, kde vám poradí, jaké svítidlo si máte vybrat, pokud si sami nevíte rady, vypracují vám zde kompletní návrh osvětlení. Uvidíte zde celou řadu klasických i luxusních svítidel, která si můžete na vlastní oči prohlédnout a vybrat si, už žádné kupování zajíce v pytli jen podle obrázku na internetu, které ne vždy odpovídají skutečnosti.

Důležité je také přizpůsobit výběr způsobu využití konkrétní místnosti. V kuchyni je třeba volit osvětlení jednoduché, které místnosti poskytne dostatek světla a přitom nebude nijak výrazné, dominantou kuchyně by měla zůstat kuchyňská linka. U obývacího pokoje je to zase obráceně, zde si můžete dovolit extravagantnější lustr, při dostatečné výšce stropu můžete sáhnout i po závěsné variantě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup