filtracni konvice

Co jste možná nevěděli o filtračních konvicích

Přemýšlíte o tom, že začnete pitnou vodu ve vaší domácnosti filtrovat? Co vás k tomu vede? Nechutná vám jako většině lidí chlorovaná voda? Anebo vám z kohoutku teče velmi tvrdá voda, která vám ničí elektrické spotřebiče? S těmito nešvary vám pomůže filtrační konvice. Stačí si jen vybrat.

Jak funguje filtrační konvice?

Nepříjemnou pachuť ve vodě nemusí způsobovat jen chlór. Na vině může být také železo, které má na svědomí kromě nepříjemné chuti také načervenalé zbarvení vody. Filtr ve filtrační konvici obsahuje obvykle aktivní uhlí, které si poradí nejen s chlórem, ale i se železem, vodním kamenem a dalšími nežádoucími látkami, které kazí chuť a vzhled vody a díky kterým se vám do pití kohoutkové vody nechce.

Filtrační konvice zatočí i s tvrdou vodou

Pokud voda obsahuje velké množství minerálů, nazýváme ji vodou tvrdou. Tvrdost vody je přechodná nebo stálá. Tvrdá voda není pro pití škodlivá, obsahuje jen vyšší množství minerálů, které mohou u citlivých jedinců vést k větší zátěži ledvin. Pro přístroje, ale i pro lidi je proto nejlepší voda měkká, tedy ta s menším obsahem minerálů. Pozor ale na vodu destilovanou. Destilovaná voda může při vypití způsobit nemalé zdravotní obtíže. Přitom jde o klasickou vodu, ze které byly odebrány minerály. Voda z filtrační konvice sice neobsahuje některé příměsi, stále však v ní jsou obsaženy minerály a látky, které tělo potřebuje. Některé filtry do filtračních konvic dokonce vodu v průběhu filtrování o některé další minerály obohacují. Typicky se jedná o vápník, hořčík nebo draslík.

Výhody a nevýhody používání filtrační konvice

Používání filtrační konvice má několik výhod. Hlavní výhodou je samozřejmě to, že máte jistotu, že voda, kterou pijete, je čistá a bez příměsí. Používáním filtrační konvice navíc můžete přispět k prodloužení životnosti některých elektrických kuchyňských spotřebičů, které pracují s ohřevem vody. I do těch je totiž možné lít přefiltrovanou vodu z filtrační konvice, která neobsahuje tak vysoké procento vodního kamene jako voda kohoutková. Nevýhodou používání filtrační konvice je nutnost pravidelné výměny filtru, který je pro její fungování nezbytný. V závislosti na frekvenci používání konvice a tvrdosti vody se doporučuje výměnu provádět alespoň jednou za měsíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup