konzervy pro psy

5 důvodů proč vašeho domácího mazlíčka krmit konzervami pro psy

Pro zajištění aktivního života psa je nezbytná jeho kvalitní výživa. Výběr správného krmiva je tím nejdůležitějším úkolem každého chovatele. Nejde jen o dobrou volbu značky, která vašemu psovi bude chutnat. Důležité je také složení krmiva. A tím naprosto nejdůležitějším krokem ve výživě vašeho psa, je rozhodnutí, zda budete krmit suchou nebo mokrou stravou, tedy granulemi či konzervami pro psy.

Proč sáhnout po konzervovaném krmivu?

Možná budete poslouchat argumenty, že granule jsou levnější a pohodlnější, ale konzervy mohou mít pro psa mnohem lepší zdravotní přínos. A proto se rozhodujte nejen podle svého pohodlí, ale také v závislosti na tom, co je nejlepší pro vašeho psa.

Proč mohou být konzervy pro psy tou nejlepší volbou?

1. Mají vyšší obsah vody.

Konzervy pro psy obsahují ve srovnání se suchými granulemi větší množství vody, což mimo jiné znamená, že pes nepotřebuje tolik vody k pití, a přesto se udrží v hydratovaním stavu. Vodu mu ale i při krmení konzervami dejte. Strava bohatá na vodu je nezbytná pro udržení optimálního zdraví a trávení.

2. Obsahují vyvážený poměr živin.

Konzervy pro psy díky své konzervované formě umožňují lepší uchování vitamínů a minerálních látek obsažených v čerstvých surovinách, což zajišťuje vyváženou stravu s vyšší nutriční hodnotou než samotné granule. Proto se při řešení otázky, jak krmit konzervami, řiďte především individuálními potřebami vašeho psa a krmnou dávku přizpůsobte také jeho zdravotnímu stavu.

3. Jsou lépe stravitelné.

Mnoho konzervovaných krmiv obsahuje malé kousky masa, které se psovi lépe polykají, a přitom jen vlastně ani nemusí kousat. Což ostatně patří mezi nejvýznamnější výhody krmení konzervami.

4. Mají vyšší výživovou hodnotu.

Konzervy pro psy obsahují více bílkovin a tuků než většina suchých granulí, takže jsou skvělým zdrojem energie pro vysoce aktivní psy. Poskytuje také esenciální aminokyseliny, které vaše štěně potřebuje pro optimální zdraví.

5. Jsou chutnější.

Konzervy mají obvykle vyšší obsah tuku a lepší vůni, takže jsou pro chuťové pohárky vašeho psa lákavější. To pomáhá zajistit, aby váš pes dostával potřebnou výživu a energii a zároveň si jídlo užíval.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup