Víno jako přežitek nebo skvělý dárek?

Dárek v podobě vína bývá celkem běžný a rozhodně se nejedná o přežitek, kterému by bylo třeba se vyvarovat. Výhodou dárku v podobě vína je jednoznačně jeho univerzálnost. Dárek můžete využít téměř pro každou příležitost. Pro muže i ženy. Pokud tedy i vy přemýšlíte nad dárkem v podobě vína, tak jediným problémem bude trefit se do vkusu obdarovaného. A jak tedy vybrat správně?

Červené, bílé nebo růžové víno?

Prvním předpokladem pro úspěch dárku je nutné vybírat pouze kvalitní vína. Krabičák rozhodně nechte v supermarketu. Pak přichází na řadu zvolit barvu vína. Nevíte, jakou barvu vína má oslavenec v oblibě? Vybírejte podle jídel, která má rád.

Má váš oslavenec rád masité pokrmy jako steak či zvěřinu? Vsaďte na červená vína, která se hodí k těžším pokrmům a tmavým masům. Potrpí si obdarovaný naopak na lehká jídla jako kuře a ryby? Vhodnější pak zřejmě budou bílá vína, která se hodí ke všem světlým druhům masa. Pak můžete zvolit ještě růžová vína, která jsou vhodná také k lehčím jídlům a hodí se zejména pro letní sezónu.

Suché nebo sladké víno?

Následně přichází na řadu zaměřit se na obsah cukru ve víně. Suchá vína, která mají nízký obsah cukru, budou tou správnou volbou zejména pro osoby, které si hlídají váhu nebo nevyhledávají sladká jídla, zkrátka nejsou moc na sladké. Naopak sladká vína ocení zvláště milovníci sladkých jídel. Pokud si nejste jisti, jakou variantu vybrat, tak vsaďte na polosuchá či polosladká vína, které jsou příjemným kompromisem a ocení je téměř každý.

A co takhle bublinky?

Kromě klasických tichých vín můžete sáhnout také po šumivých vínech neboli sektech. Nebo můžete vybrat šampaňské, které mnoho lidí chybně považuje za synonymum pro jakákoli vína s bublinkami. Za šampaňské se však smí označovat pouze šumivé víno z francouzské oblasti Champagne. Šumivá vína jsou vhodná jako aperitiv před jídlem či pro přípitek při společenské akci. Ocení je především milovníci bublinek.

Nejširší a stálý sortiment kvalitních vín najdete na e-shopu 1er.cz. Naleznete zde kvalitní vína různých cenových kategorií, a to včetně dárkových balení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup