Krásy Kunratického lesa

Kunratický les je navždycky spojen velkou dějinnou osobností. Tou je Václav IV., který byl majitelem tohoto lesa a taky se jedná o místo jeho úmrtí. V současnosti jde o významné místo v Praze 4. V lese najdete nejčastěji porosty dobu a smrku. Některé části jsou ale smíšené.

Místní obyvatelé jej využívají pro rekreaci a volný čas. Nedaleko vznikají nové byty v Michli, jež se nachází nedaleko.

Historie Kunratických lesů

Václav IV. si tyto lesy pořídil léta páně roku 1607 od zadlužených Olbramovců, jímž tímto velmi pomohl. Vlastnit les si ale přál vždy, obecně totiž rád v přírodě pobýval a vyjížděl často na lov. Proto zde byl také vybudován hrad. 16. srpna 1619 zde ale bohužel umírá na následky mrtvice. Prý se tak stalo ve chvíli, kdy se dozvěděl o husitech v Praze. Ve 20. století prošel les několika majetkoprávními situacemi a momentálně je pod správnou města Praha. Poslední část se na město přepsala v roce 1963. Jednalo se o severní část, která od 15. století patřila Univerzitě Karlově.

Co v něm najdete?

Kunratický les je polohou čtyř katastrů a krásným zeleným ostrovem v džungli panelových domů, sídlišť a rezidencí (nové byty v Praze 4). Proto místní obyvatele to je tedy velmi vyhledávané místo. Připraveno tu je několik turistických a cyklistických tras. Dále také dětská hříště, altány, všudypřítomné lavičky nebo celkově hezké prostory pro rodinný piknik. Pro milovníky zvířat tu jsou připraveny výběhy s daňky a srnci.

To, že je les tak oblíbený, má ale i svá úskalí. Ročně jej totiž navštíví až 2 milióny lidí. To sebou nese i problém v podobě vandalismu a hluku. V lese se tedy prosím chovejte ohleduplně.

Více informací o bydlení v Praze 4 najdete na webových stránkách https://www.rezidencehadovita.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup