Co jste nevěděli o střešní krytině

Nalitní střechu, která bude sloužit po generace už dnes nemusíte použít jen pálené tašky. Máte na výběr i lehké krytiny, které od tradičních nepoznáte. Tyto alternativy mohou stále jako pálené střešní tašky vypadat, mají ovšem mnohem lepší vlastnosti.

Plechové střešní krytiny

V posledních letech jsou stále oblíbenější lehké plechové střešní krytiny. Ty jsou vyrobené tak, aby přesně imitovaly klasické pálené tašky, a to v mnoha barevných i tvarových kombinacích a různých povrchových úpravách. Ovšem oproti páleným taškám jsou ty plechové odolnější, a proto vydrží náročnější povětrnostní vlivy. Na některé typy plechových střešních krytin dostanete dokonce až 50letou záruku.



Pevnost s nízkou hmotností

Pokud si spojujete velkou pevnost s větší hmotností, rádi vás vyvedeme z omylu. Plechová střešní krytina i s povrchem s kamenným granulátem je 8-10x lehčí než pálená krytina a tím také výhodná z pohledu přepravy a manipulace. Systém plechových tašek také umožňuje velmi rychlou montáž, a tak můžete mít novou střechu třeba už během jednoho či dvou týdnů.



Lehká plechová střešní krytina pro všechny

Na závěr zmíníme použití lehké plechové střešní krytiny. Jsou to nejen klasické obytné a rodinné domy, ale také firemní, komerční a technické objekty. Plechové tašky využijete na jakýkoliv typ stavby.